Reklama

Reklama

Lublin: Wybudują przedłużenie ul. Lubelskie Lipca '80. Miasto dostało rządowe dofinansowanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Wybudują przedłużenie ul. Lubelskie Lipca '80. Miasto dostało rządowe dofinansowanie - Zdjęcie główne

Ul. Lubelskiego Lipca '80 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto wybuduje przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80, na co dostało rządowe dofinansowanie.

Reklama

Budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80 to inwestycja, którą zgłoszono już do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a za kilka dni postępowanie pojawi się w BIP Zarządu Dróg i Mostów. Te kroki formalne ostatecznie pozwolą wyłonić wykonawcę i rozpocząć prace drogowe.

- Cieszę się, że Lublin może realizować swoje projekty dzięki rządowemu wsparciu. Program Inwestycji Strategicznych stworzył możliwość wnioskowania o środki na zadania, które nie są objęte dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej. Gwarantuje on bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych poprzez promesy udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. To przykład efektywnego zaangażowania sektora finansowego w rynek. Dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, źródeł ciepła zeroemisyjnego czy gospodarki odpadami powstaną nowe miejsca pracy, nastąpi pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości oraz poprawią się warunki życia obywateli. Utrzymanie wysokiej stopy inwestycji publicznych jest niezbędne do zachowania stabilnego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego - mówi Artur Soboń, wiceminister finansów.

W ramach inwestycji Miasto wybuduje około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach. Inwestycja obejmuje: budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane zostaną dodatkowo odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.

- Rozpoczęta procedura przetargowa przybliża nas do realizacji strategicznego projektu drogowego Lublina. Nowy odcinek obsłuży ruch drogowy, w tym komunikację publiczną, w południowym rejonie miasta oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym. Inwestycja usprawni również dojazd do zlokalizowanych w pobliżu obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak stadion Arena Lublin oraz Park Ludowy. To także niezbędny element rewitalizacji terenów dzielnicy Za Cukrownią - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Dzięki inwestycji ma skrócić się czas podróży i ma upłynnić się ruch drogowy. Mają też być wykonane płytki znacznikowe w pobliżu skrzyżowań i na peronach zatok autobusowych oraz sygnalizacja świetlna z przyciskami sensorowymi z wibracją i sygnalizacją dźwiękową. Te ostatnie rozwiązania mają pomóc niepełnosprawnym.

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 to inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie na inwestycję to 65 mln zł, a wartość całkowita projektu wskazana we wniosku to 68,5 mln zł. Wykonawca będzie miał 21 miesięcy na budowę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy