Reklama

Reklama

Lublin: Następna ulica do przebudowy. Tym razem na Węglinie Północnym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Następna ulica do przebudowy. Tym razem na Węglinie Północnym - Zdjęcie główne

Następna ulica do przebudowy. Tym razem na Węglinie Północnym | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ul. Raszyńskiej. Droga ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Reklama

- Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań z mieszkańcami w ramach projektu Plan dla Dzielnic. Posiadana kompletna dokumentacja, niezbędne zezwolenia oraz zabezpieczone środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwalają rozpocząć procedurę przetargową. Prace ruszą jeszcze w tym roku, a już w przyszłym kierowcy skorzystają z nowej drogi  - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Przetarg dotyczy rozbudowy ul. Raszyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63 oraz budowy ul. Tarninowej na odcinku od ul. Raszyńskiej do ul. Skubiszewskiego. Planowana jest również budowa kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Wykonawca zbuduje jeszcze oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Przewidziano także chodniki. 
 
Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy. Otwarcie ofert zaplanowano na 28 lipca.
 
 
Rozbudowę ul. Raszyńskiej wpisano do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na rok 2023 r. zabezpieczono na tę inwestycję ponad 7,6 mln zł. W tegorocznym budżecie środki na to zadanie wynoszą 750 tys. zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy