Reklama

Reklama

Lublin: WSEI została Akademią. Otworzy też filię w stolicy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: WSEI została Akademią. Otworzy też filię w stolicy - Zdjęcie główne

WSEI w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie dostała uprawnienia do prowadzenia szkoły doktorskiej. Dodatkowo uczelnia otworzy swoją filię w stolicy.

Reklama

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie w wyniku oceny dorobku naukowego szkół wyższych w Polsce zrównała się statusem z uczelniami akademickimi takimi jak KUL, UMCS, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Medyczny. Dostała uprawnienia do prowadzenia szkoły doktorskiej i nadawania tytułu doktora i doktora habilitowanego.

- Jest mi niezmiernie miło poinformować, że od Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 studenci WSEI będą studiować w AKADEMII WSEI. Najnowsza ewaluacja jednostek naukowych i jej wyniki pozwalają nam dołączyć do ścisłego grona Uczelni Akademickich w kraju. Jako jedna z nielicznych Uczelni w Polsce otrzymaliśmy w wynikach parametryzacji w dyscyplinie „Informatyka” kategorię „A”, a w dyscyplinie ekonomia i finanse kat. B+. Te wyniki są naszym dużym sukcesem i pozwalają nam na utworzenie szkoły doktorskiej i nadawania doktoratów i doktoratów wdrożeniowych z informatyki - mówi kanclerz WSEI, Teresa Bogacka.

- Otrzymane wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej są dla nas przełomowe. Wpłyną niewątpliwie na funkcjonowanie Uczelni, nie tylko ze względu na zmianę jej nazwy na Akademię, ale również na podniesienie rangi WSEI w regionie - dodaje rektor WSEI, dr hab. Mirosław J. Jarosz.

Akademia WSEI to nie jedyna nowość uczelni. WSEI w ubiegłych miesiącach, jako jedyna uczelnia w Lublinie a 6 w skali kraju przeszła proces ewaluacji Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów „European University Association”. Podnosi to status Akademii WSEI na arenie międzynarodowej, a we wrześniu tego roku rozpocznie działalność filia Akademii WSEI w Warszawie. Filia będzie gotowa na przyjęcie pierwszych studentów kierunku Pielęgniarstwo w języku polskim i angielskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy