Reklama

Reklama

Lublin: W mieście powstały nowe drogi. Mają już pozwolenie na użytkowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Oczki, Wapowskiego, Brata Alberta wraz z Kuncewiczowej oraz droga między ul. Milenijną i Szeligowskiego – to nowo powstałe ulice w mieście. Wybudowane drogi przeszły już odbiory techniczne i dostały pozwolenia na użytkowanie.

Reklama

- Zakończyliśmy realizację pierwszej części inwestycji dofinansowanej ze środków krajowych, która obejmowała budowę odcinków dróg w dzielnicach. Mieszkańcy korzystają z nowych jezdni, chodników oraz miejsc parkingowych. Zbudowana infrastruktura poprawi poziom skomunikowania w poszczególnych dzielnicach oraz zwiększy bezpieczeństwo i komfort jej użytkowników. Nadal trwają prace drogowe na ul. Skowronkowej oraz Bliskiej i będą kontynuowane w przyszłym roku - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Na ul. Oczki powstała droga o długości 110 m, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Kunickiego. Budowę połączono z wykonaniem kanalizacji deszczowej, brakujących przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz usunięciem kolizji z siecią gazową. Powstały: jednia, chodniki, miejsca postojowe i zjazdy do posesji.
 
Nowa ul. Wapowskiego znajduje się na odcinku od skrzyżowania z ul. Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Domeyki. Ma szerokość 6 m i długość około 135 m. Wybudowano 24 miejsca postojowe, obustronne chodniki, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Wykonawca zabezpieczył istniejące sieci elektroenergetyczne, teletechniczne i gazowe. Posadzono drzewa i krzewy oraz wykonano oznakowanie. Budowa ul. Wapowskiego to ostatni brakujący element połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków. 
 
Prace budowlane zrealizowano również ul. Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej. Nowo wybudowana infrastruktura ma łącznie długość ponad 310 m. Wykonano kanalizację deszczową i sanitarną, wodociąg oraz oświetlenie. Drogowcy usunęli również kolizje z siecią gazową oraz sieciami elektroenergetycznymi. Powstały chodniki wraz z krawężnikami i zjazdy do nieruchomości. Na warstwach konstrukcyjnych jezdni położono nawierzchnię z kostki betonowej. 
 
Drogowcy zbudowali drogę między ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości około 80 m. Konieczne było wykonanie nasypu pod konstrukcję drogi. Zakres prac obejmował budową oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz zabezpieczenie istniejącej sieci sanitarnej i gazowej. Powstały 2 zatoki postojowe do parkowania 8 samochodów osobowych oraz obustronne chodniki z kostki. Nowa droga stanowi przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków Uniwersytetu Medycznego, łączy również jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego, z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, co znacząco poprawi dostępność komunikacyjną tej części miasta.
 
 
- Budowa ulic osiedlowych trwała 9 miesięcy, a koszt inwestycji to około 5 mln zł. Wykonawcą robót było konsorcjum firm KPRD Lublin oraz PRD Lubartów - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. -  Nowe drogi powstają również w dzielnicach Szerokie oraz Sławin. Tam trwa budowa ulic Bliskiej oraz Skowronkowej. Inwestycja o wartości ponad 42,5 mln zł zakończy się w styczniu 2024 r.
 
Całkowity koszt inwestycji drogowych to około 47,6 mln zł. Dofinansowanie zadań drogowych w kwocie ponad 34 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy