reklama
reklama

Lublin: Trzy dzielnice będą mieć nowe drogi. Budowa trwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa budowa dróg na Czechowie Południowym, Wrotkowie i Dziesiątej. Budowane są ul. Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz droga pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego.
reklama

- Budowa dróg osiedlowych przebiega zgodnie z harmonogramem. Najbardziej zaawansowane prace są na ul. Wapowskiego i Oczki. Zależy nam, aby mieszkańcy jak najszybciej skorzystali z nowych jezdni, chodników oraz miejsc parkingowych. Wykonywana infrastruktura poprawi obsługę komunikacyjną w poszczególnych dzielnicach oraz zwiększy bezpieczeństwo i komfort jej użytkowników - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin, ds. inwestycji i rozwoju.
 
Prace kończą się już na ul. Wapowskiego i Oczki. Obecnie na ul. Wapowskiego wykonywane są trawniki. Do realizacji pozostało wyregulowanie krat studni sieci kanalizacji deszczowej, dokończenie przejścia wyniesionego z kostki betonowej oraz ustawienie słupów oświetleniowych. Ulica, która powstała na odcinku od skrzyżowania z ul. Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Domeyki, ma szerokość 6 m i długość około 135 m. Poza tym, zbudowano 24 miejsca postojowe, obustronne chodniki, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Wykonawca zabezpieczył również istniejące sieci elektroenergetyczne, teletechniczne i gazowe. Budowa ul. Wapowskiego ma utworzyć ostatni brakujący element połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków.
 
Na ul. Oczki do zrealizowania zostały drobne poprawki i roboty porządkowe wraz z wykonaniem nawierzchni z destruktu na pozostałej części ulicy. Prace objęły odcinek o długości 110 m od ul. Kochanowskiego do ul. Kunickiego. Budowę drogi połączono z wykonaniem kanalizacji deszczowej, brakujących przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz usunięciem kolizji z siecią gazową. Poza jezdnią i chodnikami, powstały także miejsca postojowe i zjazdy do posesji.
 
Oprócz tego, powstaje ul. Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej. Wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie, wodociąg i kanalizacją sanitarną. Dodatkowo usunięto kolizje z siecią gazową oraz sieciami elektroenergetycznymi. Powstaną chodniki i zjazdy do nieruchomości. Obecnie trwa wykonywanie warstwy konstrukcyjnej jezdni oraz ustawianie krawężników i kładziona jest nawierzchnia z kostki betonowej. Docelowo nowo wybudowana ul. Brata Alberta będzie miała długość około 250 m, a nowy odcinek ul. Kuncewiczowej około 65 m.  
 
 
Natomiast na odcinku pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego zakończone są prace podziemne związane z budową oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz zabezpieczeniem istniejącej sieci sanitarnej i gazowej. Trwają roboty ziemne związane z nasypem pod konstrukcję drogi. Do połowy sierpnia planowane jest wykonanie warstwy podbudowy z piasku stabilizowanego cementem. Drogowcy zbudują drogę między ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości około 80 m. Inwestycja obejmuje budowę 8 zatok postojowych do parkowania samochodów osobowych oraz obustronnych chodników. Budowa nowej drogi łączącej jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego, z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, znacząco poprawi dostępność komunikacyjną tej części miasta. Nowa droga będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejo lubelskich szpitali i budynków Uniwersytetu Medycznego.
 
Wykonawcą robót jest konsorcjum firm KPRD Lublin oraz PRD Lubartów. Koszt inwestycji to ponad 4,9 mln zł, a termin na realizację upływa 4 listopada. Dofinansowanie zadań drogowych pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama