Reklama

Reklama

Lublin: UMCS szykuje kurs z fizyki dla maturzystów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Lublin: UMCS szykuje kurs z fizyki dla maturzystów - Zdjęcie główne

Lublin: UMCS szykuje kurs z fizyki dla maturzystów | foto UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów pn. Pogotowie przedmaturalne z fizyki. To krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym.

Reklama

- Celem organizatorów, czyli pracowników naukowych z Instytutu Fizyki UMCS, jest usystematyzowanie wiedzy uczniów, zwrócenie uwagi na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnienie ewentualnych braków. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, choć na tak krótkim kursie nie da się omówić wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Trzeba mieć na uwadze, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże kształcenie prowadzone w szkole średniej - informuje Katarzyna Skałecka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W tym roku Pogotowie przedmaturalne z fizyki odbędzie się w formie stacjonarnej i zdalnej. Zajęcia w formie stacjonarnej w Instytucie Fizyki UMCS odbędą się w dniach 16-21 stycznia (w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim). Będzie to cykl pięciu spotkań, trwających ok. 5 godz. każde. Z kolei zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl dziesięciu spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia. Każde spotkanie planowane jest na ok. 2,5 godz. i podzielone zostało na dwie części: ćwiczeniową i wykładową. 

Udział w każdym z dwóch kursów jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularze zgłoszeniowe na obie części są oddzielne - organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, czy chętni zapisują się na właściwy, interesujący ich kurs.

Rejestracja na każdy z kursów rozpocznie się w czwartek (5 stycznia) o godzinie 8.00, na stronie https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-zdalne/rejestracja/. Liczba miejsc ograniczona, a o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy