Reklama

Reklama

Lublin: UMCS rekrutuje na nowy kierunek studiów. To nauczanie fizyki i informatyki

Opublikowano: wt, 6 lip 2021 16:14
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: UMCS rekrutuje na nowy kierunek studiów. To nauczanie fizyki i informatyki - Zdjęcie główne

Lublin: UMCS rekrutuje na nowy kierunek studiów. To nauczanie fizyki i informatyki | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Nauczanie fizyki i informatyki - tak nazywa się nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, który właśnie prowadzi rekrutację na studia. Absolwenci po tym kierunku mogą pracować jako np. nauczyciele w szkołach, ale też w firmach informatycznych, czy muzeach nauki i techniki.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prowadzi rekrutację na studia. W ofercie uczelni znalazł się nowy kierunek - nauczanie fizyki i informatyki. To studa stacjonarne pierwszego stopnia

- Kierunek nauczanie fizyki i informatyki to nowatorski i atrakcyjny program dostosowanym do standardu kształcenia nauczycieli na poziomie odpowiadającym oczekiwaniom współczesnej szkoły - czytamy na stronie internetowej UMCS w Lublinie - Kierunek ten wprowadza nowoczesne koncepcje nauczania, szczególnie w obszarze fizyki doświadczalnej oraz wykorzystuje technologie informacyjne i nowoczesne narzędzia multimedialne w procesie dydaktycznym.

Studenci mają zdobywać wiedzę teretyczną, ale też i praktyczną, czyli w trakcie praktyk zawodowych. Uczelnia podkreśla, że podczas praktyk można zdobyć doświadczenia związane z pracą dydaktyczno-wychowawczą i kompetencje opiekuńczo-wychowawcze.

W skład zajęć wchodzą bloki: przygotowania merytorycznego i przygotowania pedagogicznego, na który składają się: przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne. W toku realizacji zajęć merytorycznych, które będą uwzględniać zapisy podstaw programowych nauczania w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, studenci mają poznawać prawa i pojęcia fizyczne oraz przykłady zastosowań fizyki i informatyki. W ramach realizacji bloku zajęć psychologiczno-pedagogicznych zdobędą wiedzę z zakresu m.in. filozofii człowieka, filozofii wychowani.
 
Po ukończeniu tego kierunku można pracować jako nauczyciel fizyki, informatyki lub korepetytor fizyki, informatyki. Opróćz tego, można też pracować m.in. jako: trener kursów komputerowych, specjalista w centrach nauki i edukacji, domach kultury, świetlicach środowiskowych, pracownik w muzeach nauki i techniki, specjalista w instytucjach kontroli i nadzoru nauki i kształcenia, w firmach informatycznych.
 
 
Na tym kierunku nie ma specjalności. Studia trwają 3 lata, czyli 6 semestrów. Limit miejsc wynosi 20. Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników egzaminów maturalnych. Liczą się takie przedmioty jak: język nowożytny oraz jeden spośród przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, chemia. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 14 lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy