Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie zaczyna rejestrować kandydatów na studia

Opublikowano: czw, 1 kwi 2021 12:21
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UMCS w Lublinie zaczyna rejestrować kandydatów na studia - Zdjęcie główne

UMCS w Lublinie zaczyna rejestrować kandydatów na studia | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczął internetową rejestrację kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022. Do wyboru jest blisko 80 kierunków i 250 specjalności. Uczelnia liczy na duże zainteresowanie np. kryminologią.

Reklama

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022. Rejestracja ruszyła w czwartek (1 kwietnia). Na większości oferowanych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich rejestracja potrwa do 9 lipca. Nieco wcześniej, bo do 30 czerwca będą mogli rejestrować się kandydaci przystępujący do egzaminu wstępnego lub rozmowy kwalifikacyjnej (wybrane kierunki na wydziałach: Artystycznym, Humanistycznym oraz Politologii i Dziennikarstwa).

Z kolei 19 lipca zaplanowano ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia. Odbędzie się to poprzez umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w Systemie Obsługi Rekrutacji oraz pisemne ogłoszenie w obiektach wydziałów. W kolejnych dniach będą przyjmowane dokumenty od osób zakwalifikowanych na studia. Kandydaci składają dokumenty osobiście, przez osobę upoważnioną lub przysyłają je pocztą. 

Kandydaci mogą wybierać spośród blisko 80 kierunków oraz 250 specjalności. W rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 znajdą się następujące nowości: pedagogika resocjalizacyjna, italianistyka, geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe oraz nauczanie fizyki i informatyki.

- Pod warunkiem uzyskania pozwolenia ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego utworzone zostaną również kierunki biobezpieczeństwo oraz techniki kryminalistyczne. Liczymy, że zaproponowane przez nas nowe kierunki spotkają się z zainteresowaniem porównywalnym do zeszłorocznego sukcesu kryminologii, gdzie na jedno miejsce przypadło niemal 40 kandydatów - wyjaśnia Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS w Lublinie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy