Od dłuższego czasu Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zachęca do odsłuchiwania podcastów, czyli dźwiękowych nagrań, których bohaterami są pracownicy, doktoranci i studenci UMCS. W nagraniach z cyklu "Głos nauki" starają się m.in. promować naukę i swoje osiągnięcia.
- "Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.
Teraz pojawił się nowy odcinek w ramach cyklu. Prof. dr hab. Marek Pietraś z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS przybliża w nim strategię Europejskiego Zielonego Ładu, opowiada, skąd się wzięła inicjatywa, co ma na celu i z jakimi wyzwaniami wiąże się jej realizacja.
Wszystkie materiały są dostępne za darmo na stronie UMCS oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych takich jak Spotify, Google Podcasts, Apple Podcast, Spreaker, Podcast Addict.
Uczelnia niedawno stworzyła jeszcze jedną, podobną inicjatywę - "Okiem eksperta". W ramach niej specjaliści z UMCS będą tworzyć komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w ich polu zainteresowań badawczych. W ostatnim czasie został opublikowany komentarz dr Agnieszki Krzyżewskiej na temat fali upałów. Można się z nim zapoznać na stronie internetowej uniwesrystetu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.