Dodatkowa rekrutacja jest prowadzona m.in. na: geoarcheologię, geowizualizację historyczną i archeologiczną, historię, germanistykę, rusycystykę, portugalistykę, biologię, geografię, geografię wojskową i zarządzanie kryzysowe, chemię o różnych specjalnościach, socjologię, europeistykę czy kognitywistykę. Pełna lista kierunków, na których trwa jeszcze nabór, jest w systemie rekrutacyjnym: irk.umcs.pl
Aktualnie na UMCS prowadzona jest także właściwa rekrutacja na studia I stopnia niestacjonarne i studia II stopnia. Spośród oferty studiów I stopnia niestacjonarnych (3-letnich), uczelnie kandydatom proponuje w tym roku możliwość aplikowania na takie kierunki jak: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, pedagogika, prawno-administracyjny, prawno-biznesowy. Z kolei na 5-letnich studiach niestacjonarnych prowadzony jest nabór na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz na prawie.
- Osoby które ukończyły studia I stopnia zachęcamy do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia prowadzonych na UMCS. Kandydaci mogą tutaj wybierać spośród ponad 70 kierunków studiów zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. - W połowie września planujemy zakończenie naboru z rekrutacji dodatkowej prowadzonej na studiach I stopnia stacjonarnych i jednolitych magisterskich oraz w ramach rekrutacji właściwej na studiach I stopnia niestacjonarnych i II stopnia. Zachęcamy jednak do sprawdzania harmonogramów i zasad przyjęć znajdujących się w indywidualnych opisach poszczególnych kierunków w systemie rekrutacyjnym.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: UMCS podał wstępne wyniki rejestracji na studia. Wiadomo, które kierunki są najpopularniejsze
Cały proces rekrutacji na UMCS zawiera się w kilku krokach. Na początku kandydat powinien zapoznać się z kierunkami studiów dostępnymi w ofercie naszej uczelni, zasadami kwalifikacji oraz terminami rekrutacji. Następnie zakłada konto w systemie rekrutacyjnym uczelni i zapisuje się na wybrany kierunek. Jeśli wybierze więcej niż jeden, koniecznie powinien ustawić priorytety. Kolejne kroki będą wiązały się z uiszczeniem opłaty rekrutacyjnej, uzupełnieniem wyników matury oraz (już po zakwalifikowaniu na studia) dostarczeniem niezbędnych dokumentów.
Osoby zakwalifikowane teraz do przyjęcia na studia w tej turze, od 26 do 28 lipca będą składać dokumenty papierowe i tym samym finalizować proces rekrutacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.