Reklama

Reklama

Lublin: UMCS lepiej oceniony przez Ministra Edukacji i Nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Promocji UMCS

Lublin: UMCS lepiej oceniony przez Ministra Edukacji i Nauki - Zdjęcie główne

Rektorat UMCS | foto Centrum Promocji UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Sukcesem dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zakończył się proces odwoławczy od wyników ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021. Od przyznawanych kategorii zależy np. kwota subwencji.

Reklama

W wyniku odwołania Minister Edukacji i Nauki pozytywnie rozpatrzył i tym samym uwzględnił pięć z sześciu wniosków złożonych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tym samym podniono kategorię naukową następującym dyscyplinom: nauki o polityce i administracji - z B+ na A, nauki o Ziemi i środowisku - z B+ na A, językoznawstwo - z B+ na A, informatyka techniczna i telekomunikacja - z B na B+- filozofia - z B na B+.

Spośród 23 ocenianych dyscyplin naukowych, UMCS ostatecznie uzyskał: najwyższą kategorię A+ w dyscyplinie archeologia, jedenaście kategorii naukowych A: historia, literaturoznawstwo, nauki fizyczne, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki o kulturze i religii, nauki prawne, sztuki muzyczne, sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, nauki o polityce i administracji, nauki o Ziemi i środowisku, językoznawstwo, dziesięć kategorii B+: ekonomia i finanse, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki socjologiczne, pedagogika, psychologia, informatyka techniczna i telekomunikacja, filozofia, jedną kategorię B: matematyka.

Zdaniem rektora UMCS prof. dr. hab. Radosława Dobrowolskiego, ostateczne wyniki ewaluacji działalności naukowej są satysfakcjonujące i stawiają uczelnię na równi z czołowymi uczelniami z grupy uniwersytetów badawczych.

- Do tego procesu przygotowywaliśmy się przez długi czas niezwykle skrupulatnie i metodycznie. Opublikowane wyniki oceny jakości działalności jednostek naukowych odzwierciedlają rangę naukową Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i są dużym sukcesem wszystkich pracowników zaangażowanych w działalność badawczo-rozwojową Uczelni. To zasługa całego grona ludzi, którzy mieli świadomość wagi i znaczenia tego procesu, w związku z czym pragnę podziękować zarówno władzom instytutów, przewodniczącym rad dyscyplin naukowych, jak i wszystkim pracownikom, którzy bardzo poważnie i rzeczowo do tego wyzwania podeszli, ze świadomością, że wyniki te przełożą się zarówno na większy prestiż Uczelni, jej pozycję w systemie polskiego szkolnictwa wyższego oraz prawa do nadawania stopni naukowych, jak i lepszy poziom finansowania. Wyniki ewaluacji jednostek naukowych za lata 2017-2021 to także pokłosie całego systemu motywacyjnego, który został wdrożony i będzie kontynuowany na naszym Uniwersytecie, aby efekty związane z pracą naukową doceniać również w wymiarze finansowym - dodaje rektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy