Reklama

Reklama

Lublin: trwa II Forum Pracuj w Kulturze. Pod hasłem "Młodzi na rynku pracy"

Opublikowano: pt, 11 cze 2021 12:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kompetencje przyszłości, perspektywy na rynku pracy, rekrutacja w kulturze - to niektóre z zagadnień w trakcie II Forum Pracuj w Kulturze, którego tematem przewodnim jest "Młodzi na rynku pracy". W programie są m.in. warsztaty i prelekcje. Jednym z gości jest Adam Sztaba - kompozytor, dyrygent i producent muzyczny.

Reklama

Forum Pracuj w Kulturze zostało zainicjowane rok temu przez Narodowe Centrum Kultury w odpowiedzi na potrzeby osób poszukujących zatrudnienia w kulturze, instytucji i organizacji z tego sektora. 

- Narodowe Centrum Kultury od lat podejmuje działania na rzecz rozwoju i profesjonalizacji naszej branży. Podmioty z sektora kultury wspieramy finansowo oraz dzieląc się wiedzą i doświadczeniami. Podejmujemy różnorodne aktywności rozwijające kompetencje animatorów oraz innych osób zatrudnionych lub współpracujących z instytucjami i organizacjami kultury. Korzystają z nich także studenci i absolwenci. W odpowiedzi na ich oczekiwania powstał portal pracujwkulturze.nck.pl. Jest on naturalną kontynuacją działań NCK wspierających rozwój tego sektora. Pod szyldem Kadry kultury prowadzimy też bardzo intensywny program szkoleń i webinariów, podnoszących kompetencje ludzi kultury. W tej chwili w sieci udostępniamy bezpłatnie ponad 50 webinariów. W ramach cyklicznych projektów Zaproś nas do siebie! i Ogólnopolska Giełda Projektów dzielimy się najlepszymi praktykami w branży. To nie tylko realizacja naszej misji, ale też ogromna satysfakcja, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Pracuj w Kulturze, czy Praktykuj w Kulturze możemy zarówno wspierać instytucje kultury, jak też pomagać młodym osobom w odnalezieniu się na rynku pracy w Polsce - podkreśla prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Temat przewodni tegorocznej edycji Forum Pracuj w Kulturze, która odbywa się 10 i 11 czerwca, brzmi: Młodzi na rynku pracy. Eksperci dyskutują m.in. na temat: możliwości rozwoju dla studentów, metod budowania marki osobistej, sposobów rozpoczęcia działań w sektorze kultury, sposobów nawiązywania współpracy z biznesem, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

W trakcie dwudniowej konferencji odbywają się prezentacje, debaty, warsztaty stacjonarne i online oraz webinaria dotyczące marketingowego podejścia do kultury, kierowania zespołem w instytucji kultury, czy zarządzania własnym wizerunkiem. W Forum bierze udział ok. 30 prelegentów, a wśród nich są specjaliści do spraw rekrutacji, animatorzy kultury oraz doświadczeni trenerzy. Gościem specjalnym, który podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami w zakresie kreowania marki osobistej, będzie znany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny Adam Sztaba.

Forum jest też okazją do spotkania m. in. z Grzegorzem Jędrkiem, twórcą bloga o PR, marketingu i kulturze, Adamem Przeździękiem - specjalistą od zawodów przyszłości i prezesem firmy doradczej, zajmującej się prognozowaniem trendów, dr hab. Rafałem Musterem - ekspertem w zakresie rynku pracy i zarządzania zasobami ludzkimi, Aleksandry Kulińskiej, współautorki wielu badań i raportów poświęconych pokoleniu "Z”. W programie są również warsztaty i webinaria dotyczące rekrutacji, komunikacji w zespole, tworzenia podcastów, pracy projektowej, kreowania wizerunku w mediach społecznościowych.

Forum odbywa się z fizycznym udziałem publiczności oraz online za pośrednictwem transmisji na żywo na platformie internetowej. Osoby zainteresowane pracą w kulturze mogą skorzystać z indywidulanych konsultacji i rozmów z ekspertami i trenerami. Część prezentacji i wystąpień będzie tłumaczona na język angielski, a całość konferencji - na polski język migowy.

Narodowe Centrum Kultury do realizacji II Forum Pracuj w Kulturze zaprosiło Akademickie Centrum Kultury i Mediów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Chatka Żaka w Lublinie:

- Nasze Centrum od ponad pół wieku jest miejscem, w którym studenci nie tylko twórczo się rozwijają, ale w równym stopniu zdobywają praktyczne kompetencje do przyszłej pracy w  szeroko rozumianym obszarze kultury. Ogromnie nas cieszy możliwość wsparcia tego procesu, dzięki zaproszeniu ze strony Narodowego Centrum Kultury do współorganizacji II Forum Pracuj w Kulturze. Miło nam będzie gościć uczestników tego wyjątkowego spotkania w naszej lubelskiej Chatce Żaka - komentuje Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Pierwsza edycja Forum Pracuj w Kulturze odbyła się 28 i 29 września ubiegłego roku we współpracy z warszawską Akademią Sztuk Pięknych. Wydarzenie miało formułę hybrydową, czyli odbywało się stacjonarnie i na platformie internetowej. W dyskusjach i warsztatach uczestniczyli pracownicy działów kadr i dyrektorzy instytucji kultury oraz studenci i absolwenci kierunków humanistycznych i artystycznych poszukujący pracy w sektorze kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy