Reklama

Reklama

Lublin: przyznano miejskie stypendia z dziedziny kultury. Środki pomogą poetom, filmowcom i fotografom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: przyznano miejskie stypendia z dziedziny kultury. Środki pomogą poetom, filmowcom i fotografom - Zdjęcie główne

Lublin: przyznano miejskie stypendia z dziedziny kultury. Środki pomogą poetom, filmowcom i fotografom | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Urząd Miasta podał nazwiska osób, do których trafią stypendia na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury w 2021 roku. Projekty będą realizowane od czerwca do grudnia tego roku. Do naboru wpłynęły 133 wnioski.

Reklama

- Już od 9 lat niezależni twórcy i animatorzy mają możliwość realizacji swoich autorskich przedsięwzięć, a efekty ich pracy stanowią ważną część oferty kulturalnej miasta. Zainteresowanie uzyskaniem stypendium było w tym roku bardzo duże. Aby wesprzeć jak największą liczbę projektów, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tegorocznej Gali Kultury. Środki przeznaczone pierwotnie na ten cel pozwolą zrealizować więcej projektów - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Wśród wniosków, które uzyskały wsparcie jest m.in. wykonanie portretów w technice fotografii analogowej osób związanych z ul. Lubartowską i ul. Ruską oraz opisanie ich losów na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, przygotowanie cyklu obrazów na bazie batiku, których inspiracją będą przydrożne kapliczki lub figury wpisane w pejzaż miejski, przetłumaczenie z języka niemieckiego dziennika płk. Arthura Hausnera, będącego źródłem informacji o Lublinie i jego znaczeniu w latach 1915-1918. Dofinansowanie uzyskają też autorzy tomów poezji, esejów, filmów, spektakli i widowisk.
 
 
W naborze trwającym do 31 marca, wpłynęły 133 wnioski na łączną kwotę blisko 1,3 mln zł. Stypendia na realizację w 2021 roku projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury trafią do 28 osób. Łączna wartość wsparcia finansowego  przyznanego w tym naborze to ponad 224 tys. zł. W 2021 roku łącznie zrealizowanych zostanie 57 projektów o wartości około 480 tys. zł. 29 z nich zostało wyłonionych podczas naboru trwającego do końca października zeszłego roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy