Reklama

Reklama

Lublin: Startuje nabór wniosków na Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka. Do rozdania kilkadziesiąt tysięcy złotych

Opublikowano: czw, 20 maj 2021 17:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze UMCS i kopalni "Bogdanka" podpisały umowę dotyczącą finansowania programu stypendialnego "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka”. - Mam nadzieję, że dzięki Stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka będziemy uczestniczyć w wydarzeniach, które jeszcze bardziej poszerzą artystyczne horyzonty mieszkańców naszego regionu - mówił rektor UMCS.

Reklama

Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka to program stypendialny, mający na celu wspieranie działań młodych artystów i animatorów kultury z regionu Lubelszczyzny. Jest on realizowany w ramach Polityki Zaangażowania Społecznego Lubelskiego Węgla "Bogdanka” S.A., we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Umowa dotycząca finansowania programu została podpisana przez rektora UMCS i prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. w czwartek (20 maja) w Chatce Żaka.

- Młodzi ludzie to nasza przyszłość, od lat stawiamy na rozwój ich talentów. Bycie odpowiedzialnym społecznie oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w kulturę czy sport. Cieszę się ze współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, które za cel stawia sobie rozwój kultury i inicjatyw studenckich. Wierzę, że poprzez stypendia odkryjemy talenty drzemiące w młodych ludziach i damy szansę ich rozwoju. A w przyszłości dzięki działaniom Stypendystów ubogacimy nasz region w piękne dzieła, twórcze i wartościowe - powiedział Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka S.A.

Stypendia twórcze przyznawane są w dwóch kategoriach: na działalność artystyczną, na upowszechnianie kultury i zwiększenie dostępności wydarzeń artystycznych.

- Lubelska kultura w znacznej mierze pielęgnowana jest przez studentów. Dlatego programy, które pozwalają im tworzyć i się rozwijać są niezwykle potrzebne. Mam nadzieję, że dzięki Stypendiom Kulturalnym Bogdanki w Chatce Żaka będziemy uczestniczyć w wydarzeniach, które jeszcze bardziej poszerzą artystyczne horyzonty mieszkańców naszego regionu - dodał prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS.

Stypendia są udzielane na działania związane z takimi dziedzinami jak: muzyka, taniec, teatr, film,  sztuki wizualne (m.in.: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, multimedia, intermedia, instalacja) i literatura. Łączna kwota budżetu stypendialnego to 70 tysięcy złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Chatka Żaka w Lublinie ma nową nazwę

- Bardzo się cieszymy, że projekt ten pomoże w popularyzacji kultury studenckiej, o której coraz więcej mówi się w ostatnim czasie. Misją Chatki Żaka od zawsze było promowanie wszelkich inicjatyw związanych z działalnością artystyczną i mediami nie tylko w środowisku lubelskim, ale coraz częściej w całej Polsce. Wierzę, że te stypendia przyczynią się do rozwoju wielu nowatorskich projektów na kulturalnej mapie Lublina - mówiła Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Nabór wniosków rusza 20 maja i potrwa do 16 czerwca. Mogą zgłaszać się osoby z województwa lubelskiego (nie tylko studenci), które nie skończyły 35 lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy