Reklama

Reklama

Chatka Żaka w Lublinie ma nową nazwę

Opublikowano: śr, 10 mar 2021 16:12
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Chatka Żaka w Lublinie ma nową nazwę - Zdjęcie główne

Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" zmieniło nazwę na Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka" | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Z początkiem marca Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" zmieniło nazwę na Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka". Ma to związek z działającym w instytucji Akademickim Radiem Centrum i TV UMCS.

Reklama

Nowa nazwa ma ukazać kompleksowość działań, jakie mogą podjąć studenci w sferze kultury i mediów akademickich. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

- Jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich - mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

- Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome - wspomina Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM Chatka Żaka. - Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji - dodaje.

TV UMCS to telewizja akademicka o charakterze informacyjnym, opiniotwórczym i edukacyjnym. Porusza sprawy wdotyczące społeczności akademickiej UMCS, Lublina i regionu. Ekipa TV UMCS przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne. 

Z kolei Akademickie Radio Centrum to jedna ze studenckich rozgłośni w Polsce i jedyna w Lublinie. Realizuje materiały dotyczące kkultury, sportu i biezących wydarzeń w mieście. Na antenie Radia Centrum można usłyszeć różne gatunki muzyczne - od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz po reggae.

Chatka Żaka powstała w 1965 roku. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, który posiada własne Akademickie Centrum Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy