Reklama

Reklama

Lublin: Terytorialsi szkolą nauczycieli w ramach nowego cyklu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Lublin: Terytorialsi szkolą nauczycieli w ramach nowego cyklu - Zdjęcie główne

Lublin: Terytorialsi szkolą nauczycieli w ramach nowego cyklu | foto 2 LBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelscy terytorialsi przeszkolili nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. To nowy cykl zajęć.

Reklama

Wspólnie z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaczęła cykl szkoleń objętych patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie.

- Są to szkolenia prowadzone przez instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT dla nauczycieli przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego regionu. Celem szkoleń jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności nauczycieli w zakresie wprowadzonych zmian w podstawie programowej przedmiotu, polegających na wzbogaceniu treści nauczania o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzeleckich czy podstawami ratownictwa taktycznego. - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. 

Wśród zagadnień na szkoleniu są m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki, cyberbezpieczeństwo w wymiarze wojskowym czy praktyczne posługiwanie się bronią. W pierwszym z serii zaplanowanych szkoleń, uczestniczyło 45 pedagogów. Mieli okazję nauczyć się, m.in. zakładania stazy taktycznej, prawidłowego przyjmowania postaw strzeleckich, częściowego rozkładania i składania broni oraz zasad strzelania z karabinka. Mogli sprawdzić się też na wojskowym trenażerze wykonując strzelania.

- Szkolenie przeprowadzone w przyjaznej atmosferze przez doskonale przygotowanych instruktorów 2 Lubelskiej Brygady OT. Niewątpliwą wartością dodaną było poczucie atmosfery prawdziwego wojska - tak podsumował dwudniowe zajęcia, uczestnik szkolenia, Jacek Misiuk wicedyrektor LSCDN

Najbliższe terminy szkoleń to 11 maja oraz 16 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy