Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi spędzili kolejne święta przy granicy polsko-białoruskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 LBOT

Lubelscy terytorialsi spędzili kolejne święta przy granicy polsko-białoruskiej - Zdjęcie główne

Lubelscy terytorialsi spędzili kolejne święta przy granicy polsko-białoruskiej | foto 2 LBOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Przy granicy polsko-białoruskiej odbyło się wielkanocne spotkanie terytorialsów służących w tym rejonie razem ze strażnikami granicznymi.

Reklama

W Wielką Sobotę dowódca 2 LBOT płk Zbigniew Krzyszczuk uczestniczył w wielkanocnym spotkaniu z żołnierzami pełniącymi służbę na granicy polsko-białoruskiej w województwie lubelskim. To kolejne święta, które żołnierze spędzą na służbie przy granicy państwowej. Wielkanocne spotkanie odbyło się na terenie obozowiska „Młot” we Włodawie.

Dowódca podkreślił wdzięczność za pełną poświęceń służbę i możliwość zorganizowania spotkania w miejscu, gdzie na co dzień żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej służą z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

- Spotykamy się przy stole Wielkanocnym, w miejscu które stało się dla nas domem. Nasza służba na granicy oddziela nas od tych, którzy pozostali w naszych domach rodzinnych. Istotą i obowiązkiem bowiem żołnierskiej służby jest obrona i troska o bezpieczeństwo Ojczyzny. Będąc wiernymi tradycji wielkanocnego święcenia pokarmów i uroczystego posiłku, w miejscu naszej służby, pamiętamy o tych,  których naszą tutaj obecnością  chronimy i o wszystkich żołnierzach którzy te święta spędzają poza domem - zwracając się do żołnierzy powiedział kapelan 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty, ks. por. Paweł Bartoszewski.

Terytorialsi od ponad dziewiętnastu miesięcy wspierają Straż Graniczną w zapewnieniu bezpieczeństwa na terenach przygranicznych z Białorusią w ramach operacji „Silne Wsparcie”.

- Wykonują zadania na lądzie, wodzie i w powietrzu. Każdej doby prowadzą działania patrolowe oraz wystawiają posterunki obserwacyjne. Po zmierzchu, na wybranych odcinkach granicy, pracują maszty oświetleniowe obsługiwane przez Terytorialsów. Ponadto żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT w terenie trudnodostępnym realizują patrole konne. Obecnie na lubelskim odcinku polsko-białoruskiej granicy w działania wsparcia funkcjonariuszy Straży Granicznej zaangażowanych jest kilkuset żołnierzy WOT - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy