Reklama

Reklama

Lublin: Szkoły dostaną wspólny system stron internetowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szkoły dostaną wspólny system stron internetowych - Zdjęcie główne

Lublin: Szkoły dostaną wspólny system stron internetowych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do miejskich szkół trafi system informatyczny pozwalający na tworzenie jednolitych stron internetowych.

Reklama

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie i wdrożenie oraz dwuletnią asystę techniczną systemu dla szkół. Takie oprogramowanie ma pozwolić na zarządzanie stronami internetowymi dowolnej liczby miejskich jednostek oświatowych. Aktualnie jest to ok. 160 szkół, przedszkoli i innych placówek.
 
- Jeden spójny system tworzenia stron internetowych jest bardzo potrzebny naszym szkołom i placówkom oświatowym. Nowe oprogramowanie pozwoli na tworzenie stron w jednakowym standardzie, o podobnych funkcjonalnościach i wyglądzie graficznym, spełniających ustawowe wymogi z punktu widzenia dostępności oraz o wysokim stopniu zabezpieczeń. Działanie to wpisuje się także w prowadzony już od kilku lat proces wdrażania jednolitego oprogramowania do zarządzania lubelską oświatą - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Nowy system ma składać się z głównej strony informacyjnej lubelskiej oświaty i poszczególnych stron internetowych jednostek oświatowych Lublina.
 
- Strona Oświaty powinna zawierać informacje ogólne dotyczące edukacji w Lublinie wraz z wykazem i podstawowymi danymi każdej placówki oraz umożliwiać wyszukanie i przejście na stronę internetową wybranej jednostki. W panelu administracyjnym systemu będzie możliwe dodawanie nowej strony jednostki oraz przypisanie do niej domeny internetowej, pod którą będzie dostępna - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

Taki system administracyjny ma pozwalać na stworzenie dowolnej liczby stron, za które odpowiedzialni będą poszczególni redaktorzy. Powinien być on intuicyjny w obsłudze i mieć edytor treści umożliwiający dodawanie informacji przez redaktorów przy założeniu braku przez nich znajomości kodu HTML. Strony będą tworzone w oparciu o różne szablony m.in. aktualności, wizytówki, strony opisowe, kalendarze, galerie, filmy, ankiety. Z kolei grafika powinna być spójna z szatą graficzną stron miejskich, ale w pewnym stopniu różniąca się od portalu Lublin.eu.
 
Wyłoniony wykonawca będzie miał 32 miesiące na realizację zamówienia, w tym 8 miesięcy na wykonanie i wdrożenie systemu. Czas na przystąpienie do przetargu upływa 14 września.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy