Reklama

Reklama

Lublin: Stypendyści z dziedziny kultury spotkają się w Chatce Żaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Stypendyści z dziedziny kultury spotkają się w Chatce Żaka - Zdjęcie główne

Lublin: Stypendyści z dziedziny kultury spotkają się w Chatce Żaka | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka odbędzie się spotkanie ze stypendystami z dziedziny kultury.

Reklama

Na spotkaniu zostaną wręczone okolicznościowe dyplomy. Takie wyróżnienia trafią do osób, które w 2022 roku dostały stypendium Prezydenta Miasta Lublin na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury, a także za uzyskane w 2021 roku osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej.
 
- W tym roku, po raz pierwszy projekty stypendialne z dziedziny kultury realizuje także lubelska młodzież. Wśród nich są m.in.: recital akordeonowy Wojciecha Trześniewskiego, seria podcastów Aleksandry Borzęckiej z udziałem młodych osób prowadzących działalność kulturalną lub artystyczną w naszym mieście oraz wystawa fotograficzna autorskich zdjęć o tematyce przyrodniczej Franciszka Goszczyńskiego. Impulsem do wprowadzenia tej kategorii było otrzymanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W tym roku prezydent Lublina przyznał 135 stypendiów na łączną kwotę 400 tys. zł. 85 osób dostało stypendium za osiągnięcia artystyczne uzyskane w 2021 roku, 40 osób - na realizację projektów artystycznych lub z zakresu upowszechniania kultury, a 10 osób - na realizację projektów młodzieżowych.
 
 
Stypendia z dziedziny kultury realizowane są w Lublinie od 2013 r. Przez te lata przyznano blisko tysiąc stypendiów za osiągnięcia artystyczne oraz na realizację projektów kulturalnych o łącznej wartości ponad 4,2 mln zł.
 
Spotkanie odbędzie się w środę (14 września) o godz. 14.00 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy