Reklama

Reklama

Lublin: Studenci pomogą przy Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Studenci pomogą przy Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 - Zdjęcie główne

Lublin: Studenci pomogą przy Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Członkowie Rady Studentów Lublina będą współtworzyć działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Podczas posiedzenia Rady jej nowi członkowie z ramienia uczelni i organizacji studenckich otrzymali oficjalne nominacje.

Reklama

- Dzięki funkcjonowaniu Rady, studenci mają jeszcze większą możliwość promowania aktywności młodych ludzi na różnych polach: akademickich, kulturalnych, społecznych i integracyjnych. Cieszę się, że wspólnie ze studentami oraz przede wszystkim dla nich będziemy realizować działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Witamy dziś w składzie Rady Studentów Lublina nowych członków, którzy będą wspierać samorząd w kreowaniu pozytywnego wizerunku miasta, jako dobrego miejsca do studiowania. To ważne, by młodzi mieszkańcy mieli wpływ na budowanie potencjału akademickiego Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
W trakcie spotkania nowi członkowie Rady poznali się i przedstawili realizowane przez siebie działania. Dodatkowo, omówiono kwestie związane z zaangażowaniem członków Rady w działania w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r., w tym projekty studenckie dedykowane młodym.
 
- Radę Studentów Lublina tworzy 26 członków. Swoich reprezentantów w Radzie mają trzy międzynarodowe organizacje studenckie działające w Lublinie: AIESEC, ELSA i IFMSA oraz dziewięć lubelskich uczelni wyższych: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Lubelska Akademia WSEI, Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie oraz Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie - Akademia Nauk Stosowanych - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

Rada Studentów Lublina jest organem opiniodawczo-doradczym prezydenta miasta w zakresie konsultowania spraw dotyczących środowiska akademickiego miasta, uprawnionym do przedstawiania propozycji inicjatyw w zakresie rozwoju akademickości Miasta. Zakres działania Rady obejmuje m.in. współdziałanie na rzecz współpracy lubelskich uczelni wyższych oraz umiędzynarodowienia uczelni, w tym również podejmowania działań służących integracji lubelskich studentów. Wśród zadań Rady jest też kreowanie pozytywnego wizerunku Lublina, jako odpowiedniego miejsca do studiowania, w tym pomoc w pozyskiwaniu studentów polskich i zagranicznych, jak również wspieranie działalności społeczności studenckiej i doktoranckiej oraz stwarzanie warunków dla realizacji jej inicjatyw. Członkowie Rady w swoich zadaniach mają również opiniowanie dokumentów strategicznych w zakresie rozwoju akademickości Lublina.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy