reklama
reklama

Lublin: Startuje nowy klub młodzieżowy. Dla osób z Polski i Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Startuje nowy klub młodzieżowy. Dla osób z Polski i Ukrainy - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaLublin Urban Club. Jestem dla miasta – pod takim hasłem wystartuje pierwszy w Lublinie urbanistyczny klub młodzieżowy.
reklama

W ramach nowej akcji, dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z polskimi oraz zagranicznymi ekspertami i zobaczą, jak zaprojektować ekologiczne i przyjazne miasto.

- Uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem ekspertów i we współpracy ze studentami lubelskich uczelni, będą mieli okazję zaprojektować miasto swoich marzeń. Jestem przekonana, że takie inicjatywy jak Urban Club, pozwolą młodym mieszkańcom Lublina czuć się dobrze w swoim mieście i mieć realny wpływ na jego rozwój i przyszłość - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
Pomysłodawcą klubu, jest Iryna Ozymok, autorka książki „Jestem dla miasta” (ukr. „У міста є я” ), zarządzająca programu lokalnego rozwoju gospodarczego funduszu Western NIS Enterprise w Ukrainie.
 
- Wsparcie Polaków dla Ukraińców jest nie do przecenienia. Otworzyli swoje miasta i domy, by stały się schronieniem dla osób uciekających przed okrucieństwem wojny. Ten projekt ma na celu połączyć młodzież z obu państw, aby wspólnie jakościowo zmieniali miasta, gdziekolwiek się znajdują, tak, aby były bardziej ekologiczne, dostępne i innowacyjne. To doświadczenie będzie podstawą dla kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec miast i społeczeństwa, tak w Polsce, jak i w Ukrainie - mówi Iryna Ozymok, autorka koncepcji Klubu.
 
 
W ramach Klubu odbędzie się pięć spotkań. Mają być one poświęcone rozwojowi miasta. Pierwsze cztery spotkania skupione będą na dyskusji, pracy grupowej, warsztatach i współpracy z ekspertami. Zaplanowano bloki tematyczne: „Natura w mieście”, „Stabilność systemu energetycznego”, „Przedsiębiorczość i miasto” i „Od(roz)budowa miasta, aspekt międzynarodowy”. W trakcie ostatniego spotkania, uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami władz Lublina w Ratuszu i podzielić się z nimi swoimi pomysłami, które wypracują podczas warsztatów.
 
Warsztaty będą odbywały się w Miejscówce, czyli przestrzeni integracji dla młodzieży w SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88). Pierwsze spotkanie przewidziano na 18 listopada o godzinie 17.00. Członkami Klubu mogą zostać osoby z Polski i Ukrainy w wieku od 11 lat, a dla wygody każdego uczestnika spotkania prowadzone są w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Udział jest darmowy.
 
- Cieszę się, że kolejny raz możemy uczestniczyć w projekcie skierowanym do młodzieży. Z myślą o młodych mieszkańcach stworzyliśmy Miejscówkę – naszą wyjątkową przestrzeń, która ma łączyć, inspirować i motywować do wspólnego działania. To szczególnie ważne także teraz, kiedy Lublin stał się drugim domem dla wielu rodzin, które przyjechały z Ukrainy - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE Shopping.
 
Cała akcja jest elementem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama