Reklama

Reklama

Lublin: Nowe miejsce dla młodych już oficjalnie otwarte

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nowe miejsce dla młodych już oficjalnie otwarte - Zdjęcie główne

Otwarcie przestrzeni dla młodzieży w ramach ESM Lublin 2023 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Spotkania, organizacja wydarzeń, nauka i odpoczynek - to wszystko umożliwi nowe miejsce - "Hej", które oficjalnie rozpoczęło już swoją działalność dla młodzieży.

Reklama

Nowe miejsce powstało przy ul. Peowiaków 11 w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. 

- Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, zostanie Europejską Stolicą Młodzieży. To ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie w obszarze kształtowania polityki młodzieżowej. Wzrost liczby młodych ludzi zaangażowanych w proces współdecydowania o Lublinie przekłada się na tworzenie przestrzeni odpowiadających ich oczekiwaniom. Chcemy być miastem przyjaznym młodzieży, skutecznie ją wspierać i zachęcać do aktywności obywatelskiej. Dzisiaj oddaliśmy do dyspozycji młodych nowe, bezpieczne miejsce, w którym mogą dowolnie spędzać czas wolny i czuć się jak u siebie. Było to nasze zobowiązanie podczas starań o tytuł ESM, ale potrzebę tworzenia takich przestrzeni potwierdziły także badania prowadzone wśród lubelskiej młodzieży - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

 
Przestrzeń „Hej!” powstała wspólnie z młodzieżą i dla młodzieży, która również decydować ma o tym, co będzie się w niej działo. Lokal będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00. Są tam wygodne pufy i fotele, stoliki do spotkań i pracy indywidualnej, gry planszowe oraz możliwość swobodnego korzystania z aneksu kuchennego, projektora czy konsoli do gier wideo.

- Intensywnie przygotowujemy się do roku 2023, w którym Lublin będzie Europejską Stolicą Młodzieży. Dziś oddajemy w ręce młodych osób mieszkających w Lublinie nowe miejsce. Hej! to potrzebna inicjatywa, która spełnia potrzeby młodych, jako alternatywa dla spotkań w plenerze czy w lokalach komercyjnych. Jestem pewna, że przestrzeń młodzieżowa przy Peowiaków 11 będzie jednym z ulubionych miejsc młodych, pełnym wielu aktywności i spotkań młodzieżowych - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
Miejsce zostało zaprojektowane przy współudziale młodzieży oraz zaangażowaniu sklepu IKEA w Lublinie. Sieć wsparła młodzież w zaprojektowaniu i wyposażeniu wnętrz. 
 

- Bardzo cieszymy się, że jako IKEA jesteśmy częścią projektu, który otwiera młodym ludziom przestrzeń do realizacji ich marzeń i pasji. Doskonale wpisuje się on w założenia naszej firmy, którymi jest tworzenie lepszego życia codziennego dla wielu ludzi. Chcemy aktywnie wspierać młodzież w Lublinie, dlatego włączyliśmy się we wspólne tworzenie tego miejsca, dzieląc się z młodymi tym, na czym znamy się najlepiej, czyli wiedzą z zakresu projektowania i urządzenia wnętrz - mówi Maria Szymańska, dyrektorka regionu IKEA Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy