Reklama

Reklama

Lublin: Nowe miejsce dla młodych zaczyna działalność. Na początek cykl warsztatów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nowe miejsce dla młodych zaczyna działalność. Na początek cykl warsztatów - Zdjęcie główne

Lublin: Nowe miejsce dla młodych zaczyna działalność | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Działalność zaczyna nowa przestrzeń dla młodzieży. Na początek zaplanowano cykl różnych warsztatów.

Reklama

Nowe miejsce dla młodych

Cykl spotkań i warsztatów pn. „Poznajmy się” to propozycja dla młodych osób. Na ulicy Peowiaków 11 od poniedziałku (3 października) można spędzić czas na miękkich pufach, korzystając z aneksu kuchennego, a także wziąć udział w różnych aktywnościach.

- Nową lubelską przestrzeń dla młodzieży zaprojektowano przy współudziale młodych i w ten sam sposób tworzony jest również program działań. Już teraz zapraszamy do odwiedzania tego miejsca, które przede wszystkim ma być wykorzystywane przez naszą młodzież jako ich autonomiczna przestrzeń. Na dobry początek proponujemy kilka dni warsztatów i swobodnych spotkań, które pomogą poznać i związać się z tym miejscem. Liczymy na to, że będzie ono lubianą i popularną alternatywą na czas odpoczynku, zabawy czy nauki - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Zanim nowa przestrzeń dla młodzieży rozpocznie oficjalnie swoją działalność przez kilka dni można tu w swobodnej atmosferze i w gronie ludzi w podobnym wieku spędzić czas, albo zaangażować się w proponowane wydarzenia. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Oficjalne otwarcie nowej przestrzeń dla młodych Hej! zaplanowano w pierwszej połowie października.

Program

Poniedziałek, 3 października:

16:00 – Speed friending – wydarzenie umożliwiające nawiązanie przyjaźni i znajomości skierowane zwłaszcza do osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o Lublinie, poznać zespół młodzieżowy Hej! a także włączyć mocniej w działania Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Organizatorzy: Anastaz Krusińska, Wojciech Massalski, Piotr Nagnajewicz.

18:00 – Wieczór z planszówkami – luźne spotkanie przy grach planszowych, zarówno dla osób, które są już doświadczone w uczestnictwie w tego rodzaju spotkaniach, jak i dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi. 

Wtorek, 4 października:

15:00 – Warsztaty ogrodnicze – wspólne urządzanie i zazielenianie przestrzeni młodzieżowej: sadzenie nowych roślin, tworzenie zielonej donicy, nauka dbania o wspólną roślinną przestrzeń w Hej!. Organizatorka: Emilia Chęć, architektka krajobrazu.

18:00 – Warsztaty żonglerskie – warsztaty z użyciem chusteczek, piłeczek i obręczy to nie tylko nauka podrzucania i łapania, ale również dobra zabawa. Gry i ćwiczenia indywidualne pozwolą zrozumieć naukę krok po kroku, uczą cierpliwości, refleksu, ale są także świetnym sposobem na odstresowanie. Organizator: Fundacja Inside Out.

Środa, 5 października:

16:00 – World full of banners! Akcja tworzenia unikalnych banerów – tworzenie własnego, unikalnego baneru na kartonie w dowolnym języku na temat bycia aktywnym. Wspólna akcja malowania, rysowania, oklejania kartonów z wolontariuszami/kami Fundacji Sempre a Frente. Powstaną edukacyjne i motywujące do działania hasła, które będą wykorzystywane przy okazji wydarzeń promujących ESM2023. Organizator: Fundacja Sempre a Frente.

18:00 – Komicznie, romantycznie, strasznie – warsztaty integracyjne i kreatywnego pisania. Osoby uczestniczące podzielą się na trzy grupy, których zadaniem będzie napisanie opowiadania w wylosowanej konwencji - komicznej, romantycznej lub strasznej. W kolejnych etapach poszczególne grupy zmieniają swoje zadania i historie. Organizator: Michał Rachwalski, animator wydarzeń integracyjno-edukacyjnych w Piwnicy Labiryntu.

Czwartek, 6 października:

13:00 – Hamernia – będzie iskrzyć! – gra zespołowa, której zasady organizator przybliża w ten sposób: wciel się w rolę mieszkańca Zakopanego w nieodległej przyszłości. Miasto trapią różne problemy. Burmistrz miasta zaprosił mieszkańców do stworzenia nowych rozwiązań. Gracze wymyślają wspólnie pomysły, choć różni ich wiele. Organizator: Małopolski Instytut Kultury

16:00 – Streetworking i kreatywne kolaże – podczas warsztatu uczestnicy nauczą się jak uważnie obserwować swoje środowisko, jak diagnozować lokalne potrzeby i wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu. W drugiej części spotkania zaproponowane będzie przykładowe działanie – tworzenie kreatywnych kolaży, do wspólnego realizowania w dzielnicy Bronowice. Warsztat adresowany jest do wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na swoje środowisko lokalne. Organizator: Punkt Kultury Bronowice.

18:30 – Warsztaty z makramy – makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika znów zyskuje popularność, jako element wystroju wnętrz. Podczas warsztatu będzie okazja poznania podstawowych węzłów i samodzielnego wykonania wiszących kwietników na domowe rośliny doniczkowe. Organizator: Adrianna Tomczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy