Reklama

Reklama

Lublin: Startuje nowy program dla młodzieży. To "Akademia Miasto"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Startuje nowy program dla młodzieży. To "Akademia Miasto" - Zdjęcie główne

Widok na Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza nowa inicjatywa skierowana do młodych osób. To Akademia Miasto – program edukacji obywatelskiej realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Reklama

Celem jest opracowanie gotowych scenariuszy lekcji edukacji obywatelskiej poprzez przetestowanie przygotowanych materiałów w szkołach i na uczelniach.

- Lublin potrzebuje interdyscyplinarnych programów młodzieżowych, dzięki którym głos młodych ludzi będzie jeszcze lepiej słyszalny. Edukacja obywatelska, propagowanie idei partycypacji młodzieżowej, samorządności, wzmacnianie aktywności społecznej młodych ludzi, ma na celu budowanie relacji i więzi z miastem, odpowiedzialności za jego rozwój. Dzięki temu razem będziemy tworzyć przyszłość Lublina, miasta przyjaznego młodzieży, miasta naszych wspólnych marzeń - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Program Akademia Miasto ma dostarczyć wiedzy o funkcjonowaniu miasta i jego elementów oraz życiu mieszkańców i mieszkanek. Zajęcia mają przybliżyć informacje o decyzjach i ich wpływie na miasto. Młodzi ludzie dowiedzą się, jakie możliwości rozwoju daje im miasto oraz jak mogą na nie wpłynąć i je zmieniać.

- Efektem programu Akademia Miasto będą gotowe scenariusze, które mogą posłużyć jako podstawa do przeprowadzenia zajęć zachęcających młodzież do włączenia się w dedykowane im aktywności. Przygotowując materiały skupiliśmy się na tematach ważnych dla naszego wspólnego życia w mieście. Zapraszam szkoły oraz uczelnie do udziału w programie i testowania przygotowanych materiałów i urozmaicenia jednocześnie swoich własnych planów zajęć - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Do udziału w Akademii Miasto mogą zgłaszać się grupy młodzieży liczące od 10 do 30 osób, w wieku 10-30 lat uczące się w: szkołach podstawowych (7-8 klasy), liceach publicznych, niepublicznych lub prywatnych, technikach, szkołach branżowych, szkołach dla młodzieży z niepełnosprawnością, szkołach i ośrodkach dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz szkołach wyższych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy