Reklama

Reklama

Lublin: Młodzież ma szansę na dofinansowania. W ramach programu "Dzielnice Kultury"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzież ma szansę na dofinansowania. W ramach programu "Dzielnice Kultury" - Zdjęcie główne

Lublin: Młodzież ma szansę na dofinansowania. W ramach programu "Dzielnice Kultury" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przyjmowane są jeszcze wnioski o dofinansowanie inicjatyw młodzieży w ramach programu „Dzielnice Kultury - Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Reklama

„Dzielnice Kultury" to zainicjowany w 2013 roku program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. W ciągu siedmiu edycji zrealizowano ponad tysiąc projektów. Szczególne znaczenie miały jubileuszowe edycje programu „Dzielnice Kultury”, poświęcone obchodom 700-lecia Miasta Lublin, 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej. Aktualna edycja została poświęcona wyłącznie młodzieży w ramach świętowania tytułu ESM 2023.

Środki w wysokości 6 tys zł. mogą dostać mieszkańcy Lublina w wieku 10-30 lat z przeznaczeniem na projekty z zakresu animacji i edukacji kulturalnej oraz społecznej.

- W ramach nowej formuły grantowej programu Dzielnice Kultury, jego budżet w tym roku w całości przekazujemy na działania młodzieżowe. Chcemy wesprzeć w ten sposób inicjatywy wynikające z faktycznych potrzeb młodych i uzupełnić ofertę kulturalną naszego miasta i poszczególnych dzielnic. Przygotowując się do świętowania tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oddajemy głos młodym ludziom. Projekt można złożyć indywidualnie lub grupowo, realizując go razem ze znajomymi z klasy, grupy studenckiej, sąsiedztwa czy podwórka - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji, pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Operatorzy programu, czyli Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, czekają na oferty do 23 września. Każdy z operatorów koordynuje program w konkretnych dzielnicach miasta. Projekty mogą być realizowane w tym roku, od 3 października do 31 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy