Reklama

Reklama

Lublin stara się o rządowe pieniądze na drogi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin stara się o rządowe pieniądze na drogi - Zdjęcie główne

Lublin stara się o rządowe pieniądze na drogi | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto rozpoczęło starania o rządową dotację dla przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową przyległych ulic oraz przebudowy ul. Wallenroda.

Reklama

- Dla wielu naszych zadań szukamy finansowania w postaci środków zewnętrznych, zarówno z funduszy europejskich, jak i krajowych. Tym razem wnioskujemy o rządowe wsparcie dla prac drogowych przy ulicach Węglarza i Wallenroda, o których rozmawialiśmy z mieszkańcami podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic”. Te dwie inwestycje są w pełni przygotowane do realizacji. Posiadamy dokumentację projektową i decyzje uprawniające do rozpoczęcia robót budowlanych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Pozytywna decyzja o rządowym dofinansowaniu ma pozwolić na rozpoczęcie poszukiwań wyboru wykonawcy rozbudowy układu drogowego na Ponikwodzie. Przedłużenie ul. Węglarza ma obsługiwać ruch drogowy w północno-wschodnim rejonie miasta (dzielnica Ponikwoda) i zapewnić dostęp do miejskiego transportu publicznego.
 
- Nowa trasa wraz z istniejącym fragmentem ul. Węglarza połączy się z al. Spółdzielczości Pracy i dalej z obwodnicą Lublina oraz trasą S19 w kierunku Białegostoku. Z kolei prowadząc na zachód w kierunku ul. Trześniowskiej, wpłynie na poprawę dostępności stacji kolejowej PKP Lublin - Ponikwoda. Rozbudowa układu drogowego zabezpieczy potrzeby rozbudowującej się dzielnicy Ponikwoda, zapewniając komunikację do szkół (LO nr XX, SP nr 4), przychodni (NZOZ Ośrodek Rehabilitacji, NZOZ Magnoliowa) oraz cmentarza miejskiego - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Powstanie układ drogowy o łącznej długości ok 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza, od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, obejmie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 i 3 m. Projekt zakłada też realizację zaplecza dla  transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego, a także pozostałej infrastruktury drogowej, w tym kanalizacji i sieci. Wszystko to zapewni bezpieczeństwo i komfort pasażerom, kierowcom oraz pieszym. Inwestycja uwzględni potrzeby osób z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki zachowaniu wymogów dotyczących szerokości i pochyleń chodników, progów, wykonaniu płytek znacznikowych przy skrzyżowaniach i zatokach autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej z przyciskami sensorowymi i informacją dźwiękową.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Trzy dzielnice będą mieć nowe drogi. Budowa trwa

Drugim zadaniem zgłoszonym do rządowego programu jest rozbudowa ul. Wallenroda wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Zana, która zakłada m.in. budowę miejsc postojowych wzdłuż ulicy, przebudowę chodników i zjazdów w obszarze skrzyżowań z ulicami Zana, Juranda, Wajdeloty, Grażyny, oświetlenia ulicznego i infrastruktury podziemnej.

Łączna kwota wnioskowanych środków w ramach rządowego dofinansowania wynosi 30 mln zł, co ma pokryć połowe kosztów inwestycji.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy