- Miasto od lat rozwija politykę senioralną, stale szukając nowych form wsparcia osób starszych w różnych obszarach ich funkcjonowania. Cieszymy się, że najstarsze mieszkanki i mieszkańcy Lublina mają szansę uczestniczyć w tym projekcie. Dbanie o zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak dbanie o zdrowie fizyczne, dlatego gorąco zachęcam do zapisów. Spotkania z psychologiem pozwolą na lepsze zrozumienie własnych emocji i działań, ale wyjaśnią też perspektywę relacji z naszymi bliskimi - mówi
Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
Projekt skierowany jest do mieszkanek i mieszkańców Lublina, którzy
ukończyli 65. rok życia. Przewiduje wsparcie psychologiczne w wymiarze minimum 16 godzin dla każdej osoby zainteresowanej. Cykl spotkań z psychologiem będzie poruszał zagadnienia, takie jak poczucie osamotnienia, bezsenność czy trudności w relacjach z bliskimi. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli uzyskać praktyczne wskazówki, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Program spotkań powstał w odpowiedzi na najczęściej zgłaszane przez seniorki i seniorów potrzeby, a poprowadzą je psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami starszymi.
- Cykl spotkań dla
seniorów został tak zaplanowany, aby jak najlepiej odpowiadał na potrzeby tej grupy wiekowej. Tematy poruszane podczas spotkań będą odnosić się zarówno do zagadnień, które wiążą się z codziennością, ale również tych trudniejszych, o których nie zawsze wiemy jak rozmawiać. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest podejmowanie takich działań psychoprofilaktycznych, które zwiększają wiedzę i świadomość osób starszych. Wspólne podjęcie ważnych tematów, wymiana doświadczeń, a także poznanie i zrozumienie różnych perspektyw może pomóc w lepszym zarządzaniu emocjami oraz relacjach z bliskimi i otoczeniem. Takie spotkania wspierają codzienne funkcjonowanie, przyczyniając się tym samym do utrzymania pozytywnego nastawienia i zdrowia psychicznego w starszym wieku - mówi
Justyna Lalak, psycholog.
Zapisy do udziału w projekcie ruszają w czwartek (22 sierpnia) i potrwają do środy (28 sierpnia) do godz. 15.00. Zgłoszenia osób zainteresowanych są przyjmowane w dni robocze w godzinach 7.00-15.00 telefonicznie pod numerem 81 466 55 60 oraz osobiście w Zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie przy ul. Lwowskiej 28. Warunkiem niezbędnym do udziału w rekrutacji jest złożenie poprawnie wypełnionych dokumentów. Formularze zgłoszeniowe osób zapisanych telefonicznie należy dostarczyć do sekretariatu Zespołu Ośrodków Wsparcia do piątku (30 sierpnia). Zgłoszenie do udziału w programie może być dokonane przez osobę bezpośrednio zainteresowaną bądź opiekuna.
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin projektu dostępne są na stronie ZOW.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.