Reklama

Reklama

Lublin: Ruszają wywiady z przedstawicielami biznesu. Powstanie cały cykl

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ruszają wywiady z przedstawicielami biznesu. Powstanie cały cykl - Zdjęcie główne

Lublin: Ruszają wywiady z przedstawicielami biznesu | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza cykl wywiadów z przedstawicielami lubelskiego biznesu. Będzie to seria publikacji pod hasłem #LublinHighTech.

Reklama

Od czwartku (12 stycznia) na stronie www.gospodarczy.lublin.eu publikowany jest cykl wywiadów z przedstawicielami lubelskiego biznesu. Eksperci zaprezentują wykorzystywane w mieście wysokie i średnio wysokie technologie, w tym metody i urządzenia do wytwarzania innowacyjnych produktów i usług. Seria publikacji pod hasłem #LublinHighTech pozwoli poznać potencjał technologiczny Lublina.
 
- Przechodzenie w kierunku sektorów high-tech, czyli zaawansowanych technologii to niezwykle ważne i dalekosiężne w skutkach zjawisko gospodarcze. Postrzegane są jako kluczowy instrument budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw i główny katalizator współczesnych zmian gospodarek. Przyszłość Lublina jest mocno powiązana z wykorzystaniem jego potencjału gospodarczego i high-tech. Dzięki dalszej zrównoważonej współpracy w zakresie podejmowania, rozwijania i wdrażania zaawansowanych technologicznie projektów, miasto ma szansę stać się jeszcze silniejszym ośrodkiem badawczym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a także kolebką innowacyjnych i wysoko zaawansowanych technologicznie rozwiązań - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

- Rozmówcy opowiedzą o zaawansowanych technologiach wykorzystywanych w codziennej działalności oraz swoich produktach i usługach, wyróżniających się pod kątem technologicznym na rynku międzynarodowym. W Lublinie działają firmy zajmujące się m.in. badaniami mózgu na podstawie interfejsu mózg-komputer, wykorzystujące sztuczną inteligencję i sieci neuronowe do optymalizacji procesów biznesowych, oferujące usługi w zakresie robotyzacji, automatyzacji i Internetu Rzeczy, tworzące światowe technologie gier komputerowych czy rozwijające projekt samochodu przyszłości - dodaje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wszystkie wywiady publikowane będą w każdy czwartek, począwszy od 12 stycznia, na stronie www.gospodarczy.lublin.eu oraz na profilach @GospodarczyLublin na Linkedin oraz @Lublin Przedsiębiorczy na Facebooku, gdzie zamieszczane będą informacje o kolejnych odcinkach cyklu. Wywiady w języku angielskim publikowane będą na stronie Biura Obsługi Inwestorów https://www.invest-in-lublin.com/

Z kolei lsta przedsiębiorstw, które zaprezentują swoje rozwiązania z zakresu wysokich i średnio wysokich technologii poprzez wywiady, nie jest zamknięta. Firmy zainteresowane inicjatywą, chcące podzielić się swoimi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami zachęcamy do zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie: https://gospodarczy.lublin.eu/lublin-hightech-formularz/.           

- Co roku, decyzje dotyczące lokalizacji biznesu w Lublinie podejmuje kilkanaście rozpoznawalnych na świecie firm, które tworzą tu swoje fabryki lub centra usług. W ciągu ostatniej dekady Miasto obsłużyło 125 projektów inwestycyjnych, z czego 50 dotyczyło reinwestycji (dających w efekcie około 10 tys. nowych miejsc pracy), a 75 – nowych, zewnętrznych inwestorów z sektora nowoczesnych usług biznesowych i przemysłu - informuje Izolda Boguta.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy