Reklama

Reklama

Lublin: Młodzież będzie uczyć się przedsiębiorczości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzież będzie uczyć się przedsiębiorczości - Zdjęcie główne

Młodzież będzie uczyć się przedsiębiorczości | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaczynają pierwszą edycję akcji "Przedsiębiorcza Młodzież". Jej celami są: rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz wsparcie postaw przedsiębiorczych wśród lubelskiej młodzieży.

Reklama

- Wychodzimy z nową inicjatywą kierowaną do młodych mieszkańców Lublina. Z myślą o ich dobrym starcie w dorosłość, udanym rozpoczęciu życia zawodowego czy kolejnych etapów nauki, chcemy wprowadzić naszą młodzież w tematykę szeroko pojętej przedsiębiorczości. Edukacja w tym zakresie pozwoli na świadome wybory zarówno drogi dalszego kształcenia, jak i w niedalekiej przyszłości, również rozwoju ścieżki kariery. Projekt stanowi kontynuację i rozwinięcie dotychczas realizowanego wraz z partnerami Miasta Lublin innowacyjnego projektu "Przedsiębiorcze Dzieciaki”, w którym od 2019 roku biorą udział młodsi uczniowie lubelskich szkół - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin. 

Projekt "Przedsiębiorcza Młodzież” jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Uczniowie wezmą udziału w warsztatach prowadzonych przez pracowników UMCS i w wizytach studyjnych u lubelskich przedsiębiorców, w tym z sektora kreatywnego. Uczestnicy będą mieli realny wpływ na promocję projektu poprzez tworzenie relacji medialnych z jego przebiegu pod opieką specjalistów z Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Dla uczniów będzie możliwość uczestniczenia w Akademii Przedsiębiorczości UMCS i zwiedzenia kampusu UMCS. Biorący udział w projekcie uczniowie będą mogli zrealizować projekty doradcze dla lubelskich przedsiębiorców z zakresu promocji produktów w social mediach. Projekty te mogą zostać zgłoszone do Konkursu na najlepszy projekt doradczy, w którym przewidziane są nagrody. Natomiast dla nauczycieli przewidziany jest pakiet szkoleń i warsztatów m.in. z zakresu zarządzania stresem, zarządzania zasobami ludzkimi, czy pracy z młodzieżą.

- Partnerstwo w relacjach i współpraca są jednymi z najważniejszych efektów, które chcemy osiągnąć poprzez liczne planowane i już realizowane inicjatywy w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Projekt „Przedsiębiorcza Młodzież” idealnie wpisuję się w nasze działania. Jego założenia są zarówno odpowiedzią na potrzeby i aspiracje młodzieży, jak i szansą dla przedsiębiorców na wykorzystanie pomysłów oraz kreatywności młodych w promocji produktów i usług - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Rekrutacja uczestników i partnerów projektu rozpoczyna się 24 stycznia i trwa do 6 lutego. Do udziału zgłaszać mogą się placówki oświatowe, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Miasta Lublin oraz przedstawiciele przemysłów kreatywnych. Przewiduje się, że w pierwszej edycji projektu udział weźmie około 300 uczniów, czyli 10 klas. Ze względu na pandemię edycja projektu zostanie przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem niezbędnych zasad reżimu sanitarnego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy