Reklama

Reklama

Lublin: Rocznica inwazji Rosji na Ukrainę. Naukowiec UMCS komentuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Lublin: Rocznica inwazji Rosji na Ukrainę. Naukowiec UMCS komentuje - Zdjęcie główne

Prof. Baluk | foto UMCS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wymiaru militarnego w wojnie Rosji z Ukrainą dotyczy wypowiedź jednego z naukowców UMCS. Powstała z powodu rocznicy wybuchu konfliktu.

Reklama

24 lutego minie rocznica inwazji Rosji na Ukrainę. Walki cały czas się toczą. W związku z wojną Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował komentarz prof. Walentego Baluka dotyczący rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę w wymiarze militarnym.

- Tekst powstał w ramach inicjatywy Centrum Prasowego UMCS pn. „Okiem eksperta" - specjaliści z naszej Uczelni tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy i prognozy branżowe związane z ich zainteresowaniami badawczymi - informuje Katarzyna Skałecka z UMCS.

Prof. dr hab. Walenty Baluk – dyrektor Centrum Europy Wschodniej UMCS, zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS. Jego zainteresowania naukowe obejmują systemy polityczne, politykę zagraniczną i bezpieczeństwa oraz stosunki narodowościowe w państwach Europy Wschodniej. Z tego zakresu opublikował ponad 120 różnego rodzaju prac naukowych.

- 24 lutego mija rok od pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, dając możliwość syntetycznego przeglądu gorącej fazy wojny rosyjsko-ukraińskiej. Rosja Putina od dawna sposobiła się do wojny na obszarze byłego ZSRR. Reforma sił zbrojnych i sześciodniowa wojna rosyjsko-gruzińska w 2008 r. stanowiły preludium do działań militarnych i pozamilitarnych Rosji w Ukrainie w latach 2014-2022. Miękka reakcja Zachodu na agresję Rosji przeciwko Ukrainie utrwaliła Putina w przekonaniu o skuteczności polityki siły i metody faktów dokonanych w sprawie aneksji ukraińskich ziem - czytamy fragment komentarza.

Cała treść dostępna jest na stronie uczelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy