- Nowoczesna szkoła, przyjazne przedszkole i żłobek dla najmłodszych z dzielnicy Ponikwoda to obecnie nasz inwestycyjny priorytet oświatowy. Budowa zaspokoi oczekiwania i rosnące potrzeby edukacyjne tej części miasta i stworzy przestrzeń przyjazną dzieciom, rodzicom i nauczycielom. Ze względu na szeroki zakres przedsięwzięcia planujemy jego etapowanie, rozpoczynając budowę od szkoły z pełnym kompleksem sportowym, łącznie z pływalnią. To ważna inwestycja, dzięki której Lublin umocni swoją pozycję miasta przyjaznego rodzinom, dającego jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju młodym mieszkankom i mieszkańcom - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
Kompleks oświatowy powstanie przy ul. Majerankowej i będzie ograniczony od wschodu ul. Narcyzową, a od zachodu ul. Daliową. Miasto w tym rejonie jest właścicielem gruntów o pow. ok. 2,3 ha przeznaczonych pod usługi publiczne. Nowa placówka zapewni miejsca: 1000 uczniom uczęszczających do 40 oddziałów szkoły podstawowej (pięciociągowej), 250 dzieciom w 10-oddziałowym przedszkolu oraz 100 maluchom (4 grupy wiekowe) w żłobku. Równolegle w tej części miasta powstaje również nowa infrastruktura drogowa – przedłużenie ul. Węglarza, która zapewni właściwe skomunikowanie szkoły.
- Biuro projektowe będzie zobowiązane do opracowania w ciągu 24 miesięcy kompletnej wielobranżowej dokumentacji obejmującej: projekt budowlany w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę, projekty techniczne, projekty wykonawcze i pozostałe opracowania, takie jak: kosztorysy, projekty zieleni, projekty aranżacji wnętrz, ustawienia mebli, wyposażenia obiektu i systemu informacji wewnętrznej i zewnętrznej. Przy projektowaniu inwestycji należy przewidzieć możliwość uzyskania decyzji pozwolenia na budowę z podziałem na 3 etapy: 1/ szkoła z częścią sportową i zagospodarowaniem terenu, 2/ przedszkole i 3/ żłobek. Wykonawca będzie również zobowiązany do pełnienia nadzorów autorskich nad inwestycją do końca czerwca 2029 r. - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Czas na składanie ofert w przetargu upłynie 30 grudnia.
Co znajdzie się w kompleksie?
1. Szkoła podstawowa: sale dydaktyczne i zaplecza, w tym m.in.: pracownie dla edukacji wczesnoszkolnej, języków obcych, języka polskiego, matematyczne, informatyczne, a także dodatkowe pomieszczenia pomocnicze i komunikacyjne.2. Zespół sportowy: sala gimnastyczna do gier zespołowych z boiskiem do piłki ręcznej i widownią na 300 osób, sala rekreacyjna z możliwością podziału na części, sala do gier stołowych, sala do gimnastyki korekcyjnej, siłownia, szatnie, toalety, natryski, pomieszczenia sanitarne i magazyny sprzętu sportowego; pod salą gimnastyczną znajdzie się pływalnia o długości toru 25 m, z której jednocześnie będzie mogło korzystać 45 uczestników, z niewielką widownią i całym niezbędnym zapleczem do obsługi basenu – przebieralniami, natryskami, toaletami i pomieszczeniami nauczycieli w-f.
3. Część administracyjna, ogólnego przeznaczenia i socjalna: pokoje dyrektora i wicedyrektorów, pokoje nauczycielskie, sekretariat, księgowość, gabinety, recepcja, a także sala konferencyjna; w części socjalnej znajdą się pomieszczenia dla pracowników obsługi, a w piwnicach przestronne szatnie z szafkami dla uczniów, magazyny i pomieszczenia gospodarcze.
4. Zespół kulturalno-opiekuńczy: biblioteka, czytelnia, świetlice dla uczniów, gabinet stomatologa i pielęgniarki oraz sklepik uczniowski i radiowęzeł.
5. Zaplecze żywieniowe: kuchnia z przygotowalnią, jadalnia na 900 osób z wydzieloną przestrzenią dla młodszych dzieci i przedszkolaków, a także zmywalnia, obieralnia, spiżarnia, magazyny i pomieszczenia socjalne pracowników kuchni.
6. Przedszkole: 10 sal zajęć, sala rekreacyjna z możliwością podziału, sala do gimnastyki korekcyjnej, zespół sanitarny oraz pomieszczenia pomocnicze i administracyjne.
7. Żłobek: infrastruktura dla 100 dzieci do 3 lat z podziałem na cztery grupy wiekowe, w tym: bawialnie, sypialnie, jadalnie, szatnie, sale muzyczne, sale gimnastyczne, sale audiowizualne, kuchnie, wydawalnia posiłków, pokoje administracyjne, schowki, sanitariaty oraz pomieszczenie gospodarcze.
8. Infrastruktura zewnętrzna: boisko wielofunkcyjne typu orlik, place zabaw oraz tereny zielone z nasadzeniami ozdobnymi. Cały kompleks zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, z windami i utwardzonymi ścieżkami, dojazdami oraz parkingami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.