Reklama

Reklama

Lublin: Rady Dzielnic kończą swoje kadencje. W marcu wybory

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Rady Dzielnic kończą swoje kadencje. W marcu wybory - Zdjęcie główne

Lublin: Rady Dzielnic kończą swoje kadencje | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dobiega końca obecna kadencja Rad Dzielnic Lublina. W ciągu czterech lat ich przedstawiciele odbyli ponad 1500 posiedzeń. Z rezerwy dedykowanej dzielnicom zgłoszono i zrealizowano w tym czasie ponad 860 zadań na łączną kwotę ponad 16,5 mln zł, a w 2023 roku zaplanowano kolejne 4,5 mln zł.

Reklama

- Dziękuję przedstawicielom Rad Dzielnic za czteroletnią pracę na rzecz Miasta i jego mieszkańców. Aktywizacja i integrowanie lokalnej społeczności to ich kluczowe zadanie pozwalające na budowanie odpowiedzialności za wspólnotę. By podkreślić jak ważnym elementem społeczności miasta są Rady, w 2021 roku rozpoczęliśmy projekt „Plan dla Dzielnic”, w który ich członkowie byli mocno zaangażowani - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Do tej pory odbyło się 13 spotkań, 9 spacerów i 6 warsztatów, które będą kontynuowane wiosną tego roku. Zrealizowano już usprawnienia i naprawy za ponad 1mln zł. Na kolejne wskazywane w ramach Planu dla Dzielnic zadania w 2023 r. zaplanowano 2,2 mln zł.
 
Dodatkowo w latach 2019-2022, tylko w ramach narzędzi partycypacyjnych, na działania w dzielnicach wydatkowano blisko 75 mln zł, a na rok 2023 zaplanowano na ten cel kolejne blisko 36 mln zł. Łączna wartość zadań realizowanych w dzielnicach w bieżącej kadencji samorządu (od 2018 r.) sięga już blisko 400 mln zł.
 
 
- Na terenie Lublina funkcjonuje 27 dzielnic, które powstawały z inicjatywy mieszkańców na przestrzeni kilkunastu lat. Dzielnica jest jednostką pomocniczą miasta, kreuje i podejmuje inicjatywy we wszystkich sprawach dotyczących potrzeb zbiorowych mieszkańców. Rada Dzielnicy decyduje o przeznaczeniu środków z rezerwy celowej – specjalnie utworzonej w budżecie miasta na zadania zgłaszane przez jednostki pomocnicze – w wysokości 170 tys. zł na każdą z dzielnic (łącznie ponad 4,5 mln zł). To środki przeznaczane głównie na drobne prace remontowo-modernizacyjne, jak: remonty dróg wewnętrznych, chodników i schodów, budowa placów zabaw, zieleńców, zagospodarowanie skwerów, remonty i modernizacja boisk i infrastruktury sportowej, doświetlenia ulic - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezyzenta Miasta Lublin.
 
Obecna, mijająca kadencja Rad Dzielnic upływa 10 marca. Wybory do Rad Dzielnic odbędą się 5 marca.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy