- Obwód głosowania nr 4 w Dzielnicy Czechów Południowy,
- Obwód głosowania nr 3 w Dzielnicy Czechów Północny,
- Obwód głosowania nr 1 w Dzielnicy Czuby Południowe,
- Obwód głosowania nr 3 w Dzielnicy Czuby Południowe,
- Obwód głosowania nr 1 w Dzielnicy Czuby Północne,
- Obwód głosowania nr 1 w Dzielnicy Dziesiąta,
- Obwód głosowania nr 5 w Dzielnicy Dziesiąta,
- Obwód głosowania nr 2 w Dzielnicy Kalinowszczyzna,
- Obwód głosowania nr 3 w Dzielnicy Kalinowszczyzna,
- Obwód głosowania nr 4 w Dzielnicy Kalinowszczyzna,
- Obwód głosowania nr 1 w Dzielnicy Konstantynów,
- Obwód głosowania nr 3 w Dzielnicy Kośminek,
- Obwód głosowania nr 4 w Dzielnicy Kośminek,
- Obwód głosowania nr 4 w Dzielnicy Rury,
- Obwód głosowania nr 6 w Dzielnicy Rury,
- Obwód głosowania nr 7 w Dzielnicy Rury,
- Obwód głosowania nr 2 w Dzielnicy Sławin,
- Obwód głosowania nr 3 w Dzielnicy Tatary,
- Obwód głosowania nr 4 w Dzielnicy Tatary,
- Obwód głosowania nr 1 w Dzielnicy Za Cukrownią.
Lublin: Za mało kandydatów do rad dzielnic. Ratusz przedłużył termin zgłoszeń
Opublikowano:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
Z LublinaPrzedłużono termin zgłoszeń kandydatów do Rad Dzielnic Miasta Lublin w wybranych obwodach wyborczych. Dodatkowa rejestracja dotyczy obwodów, w których liczba zgłoszonych kandydatów jest mniejsza niż liczba mandatów.
reklama
W wyborach do Rad Dzielnic może kandydować każdy mieszkaniec danej dzielnicy, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i stale zamieszkuje na obszarze tej dzielnicy, z wyłączeniem: osób skazanych prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe; osób, wobec których wydano prawomocne orzeczenie sądu stwierdzające utratę prawa wybieralności, o którym mowa w art. 21a ust. 2a ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów; radnych Rady Miasta Lublin; kierowników jednostek organizacyjnych Miasta Lublin lub ich zastępców; kierowników komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin lub ich zastępców. Potwierdzeniem stałego zamieszkania w danej dzielnicy jest wpis do stałego rejestru wyborców Miasta Lublin. Wybory do Rad Dzielnic odbędą się 5 marca.
- Aby zarejestrować kandydaturę należy wypełnić formularz zgłoszenia dostępny na stronie radydzielnic.lublin.eu/wybory, a następnie złożyć go Miejskiej Komisji Wyborczej. Zgłoszenie kandydata do Rady musi być podpisane przez co najmniej 25 wyborców z obwodu głosowania, w którym dana osoba ubiega się o wybór - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w trakcie dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w pok. 3 w Ratuszu (pl. Łokietka 1) codziennie do piątku (10 lutego) w godzinach 15.00-16.00.
Szczegółowe informacje, w tym podziały dzielnic na obwody głosowania i wzory dokumentów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin w zakładce Wybory i referenda oraz na stronie radydzielnic.lublin.eu/wybory. Pytania w tym zakresie można kierować na adres e-mail: wybory@lublin.eu, a także telefonicznie pod numerami: 81 466 12 90 w czasie dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej oraz 81 466 19 61, 81 466 12 07 i 81 466 16 16 od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30.
Przedłużenie terminu zgłaszania kandydatów dotyczy obwodów:
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.