Reklama

Reklama

Lublin: Przez Jarmark Jagielloński nie mogą handlować na Starym Mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Przez Jarmark Jagielloński nie mogą handlować na Starym Mieście - Zdjęcie główne

Jarmark Jagielloński w Lublinie | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kupcy i handlowcy nie mogą prowadzić sprzedaży na Starym Mieście w trakcie Jarmarku Jagiellońskiego. O umożliwienie im handlu w tym czasie apelował Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona handlu na Starym Mieście w okresie Jarmarku Jagiellońskiego (Festiwalu Re:tradycja), który jest zaplanowany na 19-21 sierpnia. Chodzi o kupców i handlowców mających stałe punkty sprzedaży na Starym Mieście.

- Z otrzymanego przez nich pisma, wynika jednoznacznie, że pomimo posiadanej przez nich całorocznej zgody na sprzedaż w wyznaczonych punktach Starego Miasta, w okresie Jarmarku Jagiellońskiego, nie mogą prowadzić sprzedaży. Dodatkowo wiąże się to z koniecznością demontażu zajmowanych przez nich stoisk i usunięciem ich na czas imprezy. W mojej ocenie, decyzja ta, krzywdzi osoby, które w legalny sposób prowadzą działalność, od lat stanowiącą ich jedyne źródło dochodu - napisał Marcin Nowak.

Zdaniem wiceprzewodniczącego pozbawienie tych osób, możliwości sprzedaży w czasie tej cyklicznej imprezy w sercu Lublina, w poważny sposób uderzy w ich sytuację ekonomiczną, bo właśnie w trakcie tego typu imprez mają największe przychody ze sprzedaży.

- W związku z powyższym, proszę o priorytetowe zajęcie się sygnalizowanym przeze mnie problemem i umożliwienie osobom handlującym na obszarze Starego Miasta prowadzenia bezkolizyjnej działalności podczas Jarmarku Jagiellońskiego - podsumowuje Nowak.

- W sprawie umieszczenia stoisk handlowych w pasie drogowym drogi gminnej wydano decyzje administracyjne, w uzasadnieniu których wskazano, że zarządca drogi z uwagi na organizację Jarmarku Jagiellońskiego na terenie Starego Miasta nie wyraził zgody na funkcjonowanie stoisk w dniach 19 - 21 sierpnia 2022 r. - napisał w odpowiedzi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.

Dodał też, że w decyzjach pouczono strony o możliwości odwołania się od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lublinie. Zaznaczył, że żadna z zainteresowanych stron nie skorzystała z tej możliwości. - W związku z powyższym decyzja stała się ostateczna - podkreśla sekretarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy