reklama
reklama

Lublin: Powstała nowa ścieżka edukacyjna wśród drzew

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Powstała nowa ścieżka edukacyjna wśród drzew - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPowstała kolejna ścieżka edukacyjna prezentująca walory przyrodnicze miasta. Można wybrać się na spacer śladem najcenniejszych okazów drzew dzielnicy Tatary.
reklama

- Zapraszamy na spacer nową ścieżką edukacyjną w dzielnicy Tatary. To jedno z najstarszych powojennych lubelskich osiedli, na terenie którego możemy obserwować wiele cennych, kilkudziesięcioletnich okazów drzew. Ścieżka przybliży mieszkankom i mieszkańcom Lublina sylwetki najciekawszych z nich. To kolejna tego typu atrakcja udostępniona w ostatnim czasie. Miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy także na spacery do Wąwozu Lipniak oraz śladem lubelskich pomników przyrody - mówi Blanka Rdest, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W drzewostanie Tatar występują gatunki często spotykane w polskich miastach, takie jak: lipa drobnolistna, różne gatunki topoli i klonów czy jarząb zwyczajny, jak i zdecydowanie rzadsze okazy, w tym drzewa obcego pochodzenia, m.in. glediczja trójcierniowa, leszczyna turecka, oliwnik wąskolistny oraz surmia zwyczajna.
 
- Bogata i interesująca szata roślinna tej części miasta stała się impulsem do stworzenia ścieżki edukacyjnej, której celem jest promocja walorów przyrodniczych dzielnicy Tatary oraz przedstawienie mieszkankom i mieszkańcom Lublina sylwetek drzew będących częścią miejskiego ekosystemu - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Nowa ścieżka przyrodnicza „Galeria drzew osiedla Tatary” zaczya się na terenach zielonych u zbiegu ul. Łęczyńskiej oraz ul. Montażowej i obejmuje 30 najcenniejszych okazów drzew. Przy każdym z nich znajduje się tabliczka z nazwą gatunkową, zdjęciem oraz kodem QR kierującym do strony internetowej, na której znajduje się opis danego gatunku, a także informacje o jego występowaniu, znaczeniu i zastosowaniu oraz właściwościach leczniczych. Dodatkowo na początku trasy zamontowano tablicę obrazującą przebieg ścieżki oraz kształty liści i typy koron prezentowanych drzew.

Projekt zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego Miasta Lublin z inicjatywy Rady Dzielnicy Tatary, przy wsparciu merytorycznym Roberta Zubela – botanika, pracownika Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, mieszkańca dzielnicy.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama