reklama
reklama

Lublin: Politechnika Lubelska otwiera nowe laboratorium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Politechnika Lubelska otwiera nowe laboratorium - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPolitechnika Lubelska otwiera Laboratorium Zautomatyzowanych Napędów Elektrycznych i Informatyki Przemysłowej. Skorzystają z niego naukowcy i studenci.
reklama

Politechnika Lubelska otwiera Laboratorium Zautomatyzowanych Napędów Elektrycznych i Informatyki Przemysłowej we współpracy z firmami: Mitsubishi Electric Europe B.V., KUKA Polska oraz Kamami.pl. Laboratorium zostanie uruchomione we wtorek (27 września) o godz. 11.30 na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

W wyposażeniu laboratorium jest m.in. ramię robota przemysłowego KUKA o sześciu stopniach swobody. Urządzenie służy do realizacji zadań na linii przemysłowej. Umożliwia testowanie programów w trybie manualnym i automatycznym przy zmniejszonej prędkości pracy. Z kolei układy Mitsubishi wykorzystywane są do testowania oprogramowania pod kątem poprawności pracy w rzeczywistym układzie przemysłowym.

reklama

- Dzięki tej aparaturze nasi naukowcy będą prowadzić bardzo zaawansowane badania z obszarów szeroko pojętych zastosowań przemysłowych – od linii produkcyjnych po opracowywanie poszczególnych podzespołów np. układów napędowych. Spowoduje to zwiększenie atrakcyjności uczelni i pozwoli na nawiązywanie szerszej współpracy z przemysłem - mówi kierownik Katedry Napędów i Maszyn Elektrycznych, prof. Wojciech Jarzyna.

Z kolei o ofercie skierowanej do firm mówi dr inż. Krzysztof Kolano, kierownik Laboratorium Zautomatyzowanych Napędów Elektrycznych i Informatyki Przemysłowej.

reklama

- Będziemy świadczyć usługi badawcze zewnętrznym podmiotom w zakresie testowania: oprogramowania, systemów wizualizacji, komunikacji przemysłowej oraz nowych rozwiązań w dziedzinie inżynierii produkcji - mówi dr inż. Krzysztof Kolano.

Na urządzeniach w laboratorium będą uczyć się również studenci kierunków: elektrotechnika, inżynieria multimediów i mechatronika.

- W trakcie zajęć zapoznają się z napędowymi układami sterowania firmy Mitsubishi, układami robotów przemysłowych KUKA oraz układami mikroprocesorowymi stosowanymi we współczesnych układach przemysłowych. Pozwoli to na lepsze przygotowanie absolwentów do wymagań rynku pracy oraz podniesienie poziomu kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr - podkreśla dr inż. Kolano.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama