- To już trzecia edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego, programu, który uruchomiliśmy w 2023 roku z okazji przyznania Lublinowi tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Cieszy nas rosnące zainteresowanie młodych lublinianek i lublinian aktywnych społecznie, dlatego w tym roku zwiększyliśmy pulę środków do 150 tysięcy złotych. Jestem przekonana, że trzecia edycja programu przyniesie wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Udział mogą wziąć osoby w wieku 13-26 lat, które mieszkają, uczą się, studiują lub pracują w Lublinie. Zgłoszenia są indywidualne, jednak pomysły powinny zostać realizowane w ramach nieformalnej grupy młodzieżowej. Członkowie projektu wykonają nagrodzone projekty w terminie od 1 lipca do 2 grudnia. Maksymalna wysokość pojedynczego grantu to 3250 zł.
Uczestnicy programu mogą liczyć na stałe wsparcie merytoryczne ze strony Fundacji Aktywności Obywatelskiej (operatora trzeciej edycji MAM) oraz udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu realizacji projektów, edukacji obywatelskiej, rozwoju osobistego i integracji. Osoby zainteresowane aplikowaniem o środki mogą wziąć udział w pierwszym spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w piątek, 16 maja, w godz. 16.00-19.00 w Urban Lab Lublin (ul. Spokojna 2, sala 01). Kolejne wydarzenia informacyjne zaplanowano na 20 i 21 maja. Obowiązują zapisy.
CZYTAJ TAKŻE: Kilka milionów na rozwój polityki młodzieżowej. Lublin pierwszym takim miastem w Polsce
- Miejski Aktywator Młodzieżowy to program mikrograntów dla nieformalnych grup młodzieży w całości finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin w ramach wdrażania polityki młodzieżowej. W ramach ubiegłorocznej edycji MAM powstały m.in. warsztaty dla kobiet o tematyce ciałopozytywności (Wystarczająca), cykl spotkań zwiększających świadomość i bezpieczeństwo w domu oraz miejscu pracy osób Głuchych i słabosłyszących (Głuche Miasto), przeprowadzono turniej bocci dla uczniów z niepełnosprawnościami z lubelskich szkół, ośrodków i placówek (Akcja Interakcja) oraz uszyto misie wymyślone przez dzieci ze szpitala dziecięcego (Wyszyj uśmiech) - wyjaśnia Beata Pietryczuk z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Nabór wniosków potrwa od 1 do 16 czerwca.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.