Reklama

Reklama

Lublin: Park Bronowicki zostanie odnowiony. Ratusz zapyta mieszkańców miasta o zdanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Park Bronowicki zostanie odnowiony. Ratusz zapyta mieszkańców miasta o zdanie - Zdjęcie główne

Lublin: Park Bronowicki zostanie odnowiony | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Niebawem ruszają konsultacje społeczne projektu Rewaloryzacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Mieszkańcy Lublina będą mogli wypowiedzieć się, jak ich zdaniem powinien wyglądać ten park.

Reklama

- Rewitalizacja Parku Bronowice to jeden z tematów wskazanych przez mieszkańców podczas spotkań z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Aktualnie kończymy prace nad przygotowaniem projektu zmian tego obszaru. Chcemy, by odnowiony Park uwzględniał potrzeby mieszkańców i stał się chętnie odwiedzanym miejscem odpoczynku i rekreacji. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w zbliżających się konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania tego miejsca - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Projekt rewitalizacji Parku zakłada, m.in. stworzenie nowego układu kompozycyjnego alejek i placyków parkowych nawiązującego do planu z początku XX wieku, wymianę nawierzchni alejek z asfaltowych na mineralne oraz przebudowę ogrodzenia Parku na wzór jego historycznego stylu z XIX w. Koncepcja przewiduje przeprowadzenie prac w drzewostanie, realizację nasadzeń krzewów ozdobnych i okrywowych oraz nasadzeń rabatowych wykonanie systemu nawadniającego wspomagającego wegetację roślin w czasie suszy. Planowane jest jeszcze utworzenie placu zabaw z naturalistycznymi urządzeniami zabawowymi i siłowni zewnętrznej oraz wyposażenie całego obszaru w elementy małej architektury: meble parkowe, poidełko oraz stoliki do gry w szachy. Projekt przewiduje ponadto wprowadzenie dogodnych rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami (m.in.tyflomapy, pochylni dla wózków, czy integracyjnych elementów placu zabaw), instalację monitoringu miejskiego oraz wymianę starego, energochłonnego oświetlenia na lampy typu LED.

Konsultacje społeczne rozpoczną się 19 października i potrwają do 2 listopada. Zaplanowano też otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w środę (19 października), o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 26, przy ul. Bronowickiej 21. W trakcie spotkania, na którym będą obecni, m.in. autor projektu oraz przedstawiciel Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, uczestnicy będą mogli zapoznać się z projektem zagospodarowania tego terenu oraz przedstawić swoje opinie na temat zawartych w nim propozycji.

- Z uwagi na fakt, iż Park Bronowicki objęty jest ochroną konserwatorską, rozmowy prowadzone w trakcie konsultacji społecznych będą dotyczyć obszarów z zakresu wyboru kolorystyki mebli parkowych, urządzeń siłowni zewnętrznej oraz kolorystyki roślin. Podczas spotkania istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić do 18 października na adres [email protected] lub pod numerem telefonu: 81 466 2554 - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Uwagi można też zgłosić pisemnie, przesyłając je na formularzu konsultacyjnym na adres e-mail: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres Biura Partycypacji Społecznej: ul. Jana Gilasa 3, 20-109 Lublin. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy