Reklama

Reklama

Lublin: Nie będzie remontu parkingu przy Skansenie. Nie ma pieniędzy w budżecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie poglądowe

Lublin: Nie będzie remontu parkingu przy Skansenie. Nie ma pieniędzy w budżecie - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W miejskim budżecie na przyszły rok nie ma pieniędzy na remont parkingu przy Muzeum Wsi Lubelskiej. O remont apelował Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie remontu parkingu przed Muzeum Wsi Lubelskiej.

W związku z docierającymi do niego sygnałami o potrzebie przeprowadzenia remontu parkingu przed wejściem głównym do Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska) wraz ze znajdującym się tam chodnikiem, poprosił o zajęcie się tą sprawą.

- Będące wizytówką miasta i regionu muzeum, corocznie odwiedza około 100 tysięcy zwiedzających, korzystając ze znajdującej się tam infrastruktury komunikacyjnej. Ponadto muzeum prowadzi cykliczne zajęcia edukacyjne dla dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych (także z DPSów znajdujących się w Lublinie), co wymaga lepszego przystosowania drogi, parkingu i chodnika do celów dojazdowych. Warto odnotować również, że istniejący stan rzeczy powoduje sytuację, że szereg aut należących do osób odwiedzających muzeum, parkowane jest w wąskich uliczkach dzielnicy mieszkaniowej, co skutkuje zatorem komunikacyjnym i uciążliwością dla mieszkańców - napisał Marcin Nowak.

Dalej napisał, że obecny stan placu przed centralnym wejściem do muzeum, "urąga estetyce tego miejsca, powodując potężne utrudnienia komunikacyjne (zwłaszcza związane z zaparkowaniem pojazdu) oraz frustrację i zażenowanie zwiedzających".

- W trosce o wizerunek tego miejsca, uprzejmie proszę o oszacowanie wysokości tego zadania (według wstępnego operatu to około 500 tysięcy złotych), przygotowanie projektu i uwzględnienie tego zadania w przyszłorocznym budżecie w dziale remonty - apeluje wiceprzewodniczący.

Odpowiadając, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że do przeprowadzenia tej inwestycji niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Opracowanie dokumentacji projektowej, to koszt ok. 50 000 zł netto, a prac budowlanych to ok. 1 500 000 zł. Z kolei termin realizacji projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę to ok 6 miesięcy.

- W budżecie Miasta Lublin na 2023 rok nie ma środków na realizację powyższego zadania - informuje Artur Szymczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy