Reklama

Reklama

Lublin: Szkoła na Wrotkowie będzie mieć lepszy dojazd?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie poglądowe

Lublin: Szkoła na Wrotkowie będzie mieć lepszy dojazd? - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O opracowanie lepszej koncepcji dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 30 zwrócił się do władz Lublin Leszek Daniewski z Rady Miasta. Ratusz już odpowiedział.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona rozwiązania układu komunikacyjnego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Nałkowskich 110. Na wstępie zaznaczył, że zwróciła się do niego Małgorzata Wiślicka - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie przy ul. Nałkowskich, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

- Przedstawiona sprawa jest mi dobrze znana i wiem, że od lat stanowi temat wiodący we współpracy Szkoły z rodzicami i mieszkańcami. Jest ona trudna do rozwiązania, a dotyczczasowe propozycje ze strony Szkoły nie znalazły aprobaty lokalnego środowiska - wyjaśnia Leszek Daniewski.

Dlatego zwraca się do prezydenta Lublina o zaangażowanie właściwych wydziałów i specjalistów z zakresu organizacji ruchu drogowego i pomoc Szkole w opracowaniu najdogodniejszej koncepcji bezproblemowego dowozu dzieci do szkoły.

- Obecnie dojazd jest jednocześnie dojazdem mieszkańców do sąsiednich garaży. Podjazdy podjeżdżające pod budynek szkoły nie posiadają możliwości nawrotu w tej ciasnej uliczce. Dochodzi do tarasowania drogi i częstych nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy kierowcami próbującymi wycofać swój pojazd po wysadzeniu dziecka z auta, a tymi którzy wjeżdżają i jadą w kierunku przeciwnym. Ustawione przy tej uliczce znaki drogowe nie rozwiązują problemu i nie zapewniają oczekiwanej płynności ruchu - napisał wiceprzewodniczący.

Dodatkowo, poinformował, że w trakcie rozmowy dyrektor rozważała utworzenie „mini pętli" nawrotowej na terenie szkoły. Miałaby być ona obok fragmentu zamkniętej ulicy Nałkowskich i wjazdu w uliczkę dojazdową, prowadzącą na parking przy wejściu do szkoły.

- W celu znalezienia najlepszego rozwiązania przedstawionego problemu Pani Dyrektor, za moim pośrednictwem, prosi o pomoc ze strony odpowiednich służb miejskich w opracowaniu koncepcji dogodnego i możliwego do zrealizowania dojazdu do szkoły - dodaje Daniewski, który apeluje o pomoc w rozwiązaniu problemu.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że problemy które opisuje wiceprzewodniczący spowodowane są głównie przez samych kierowców, nie stosujących się do oznakowania drogi dojazdowej do szkoły i garaży, czy też do przepisów ogólnych Prawa o Ruchu Drogowym. Dodał też, że podjęto działania zmierzające do opracowania kilku wariantów zmian w organizacji ruchu.

- Także podczas spotkania Planu dla Dzielnic dla obszaru Wrotkowa, które to spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 30, ten temat był zgłaszany i omawiany. Ustalono, że ze względu na duży konflikt pomiędzy mieszkańcami, rodzicami dowożącymi dzieci do szkoły, użytkownikami garaży a także obsługą samej Szkoły, odbędzie się spotkanie w siedzibie Rady Dzielnicy - napisał Artur Szymczyk.

Takie spotkanie odbyło się i uczestniczyli w nim członkowie Rady Dzielnicy, mieszkańcy, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, a także pracownik Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością.

- Na spotkaniu omówiono kilka wariantów obsługi komunikacyjnej terenu Szkoły i terenu przyległego, m.in. propozycję wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, otworzenia zamkniętego odcinka ul. Nałkowskich, realizacji na terenie SP30 dodatkowej pętli (o której Pan wspomina), czy częściowe ograniczenie ruchu na drodze dojazdowej do terenu Szkoły i garaży poprzez montaż szlabanu oraz przeanalizowano korzyści i utrudnienia wynikające z każdego z omawianych rozwiązań - informuje zastępca prezydenta.

Dalej dodał, że omawiano również możliwości prowadzenia dodatkowej kampami informacyjnej i edukacyjnej, skierowanie do mieszkańców, rodziców i do dzieci. - Taka kampania miała by na celu wyjaśnienie wypracowanych rozwiązań, zapoznanie wszystkich zainteresowanych wprowadzanymi zmianami, a przede wszystkim uczuleniu rodziców co do przestrzegania norm wynikających z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym - wyjaśnia Szymczyk.

W trakcie spotkania ustalono, że odbędzie się kolejne spotkanie, z udziałem wszystkich obecnych oraz przedstawicieli Szkoły Podstawowej. Jego celem ma być wypracowanie wspólnego rozwiązania nowej obsługi komunikacyjnej, co ma poprawić bezpieczeństwoi i płynność ruchu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy