Reklama

Reklama

Lublin: Następny samorząd w obronie Jana Pawła II. Tym razem Sejmik

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWL

Lublin: Następny samorząd w obronie Jana Pawła II. Tym razem Sejmik - Zdjęcie główne

Sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego | foto UMWL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko w obronie papieża Jana Pawła II. Ma to związek z niedawnym reportażem TVN24.

Reklama

Niedawno pojawił się reportaż TVN24 związany z Janem Pawłem II.

- Jeszcze zanim Karol Wojtyła został papieżem, wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele - wynika z ustaleń reportera "Czarno na białym" TVN24 Marcina Gutowskiego - czytamy na stronie internetowej fakty.tvn24.pl. - Gutowski dotarł też do ludzi, którzy o przestępstwach popełnianych przez duchownych osobiście Wojtyłę informowali, oraz do kościelnych dokumentów potwierdzających jego działania i zaniechania.

W trakcie poniedziałkowej (3 kwietnia) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni przyjęli stanowisko w sprawie obrony dziedzictwa i dobrego imienia papieża Jana Pawła II.

- Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża stanowczy i głęboki sprzeciw wobec zaistniałych w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej bezpodstawnych i bezpardonowych ataków medialnych skierowanych przeciwko Świętemu Janowi Pawłowi II oraz zdecydowanie potępia te szkodliwe działania. Dla nas, Polaków, Święty Jan Paweł II stanowi integralną i bardzo ważną część historii i dziedzictwa narodowego, o które należy dbać, które należy kultywować i strzec z pełnym oddaniem oraz stanowczością w imię polskiej racji stanu. Święty Jana Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków w dziejach ponadtysiącletniej historii Polski i narodu polskiego - czytamy w stanowisku.

Dalej napisano też, że poprzez apostolskie wizyty papieskie w Lublinie i Zamościu oraz pracę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odcisnął swój trwały ślad i przyczynił się do wychowania, umocnienia i wzrostu duchowego młodzieży i wiernych mieszkańców Lubelszczyzny, dla których Papież Polak był i pozostaje moralnym wzorcem i punktem odniesienia.

- W tym kontekście nie do przyjęcia są próby dyskredytowania Jego Osoby i dzieła. Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża szacunek dla dokonań Świętego Jana Pawła II i Jego wkładu w rozwój i dzieje Polski, Europy oraz całego świata. Sejmik Województwa Lubelskiego apeluje i wzywa wszystkich do obrony i zachowania dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, którego dobre imię stanowi wspólną i wielką wartość dla Polski i Polaków, w tym także Lubelszczyzny i jej mieszkańców. Przyjmując to stanowisko, deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w swoich działaniach na rzecz dobra publicznego będzie wierny tradycji narodowej i państwowej zakorzenionej w ponadtysiącletniej tradycji i wartościach chrześcijańskich w Polsce, które najpełniej wyraża życie i dziedzictwo Świętego Jana Pawła II - napisano w stanowisku.

Stanowisko przyjęto łącznie 22 głosami "za" radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Natomiast 11 radnych, głównie z Koalicji Obywatelskiej wstrzymało się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy