Reklama

Reklama

Lublin: Radni miejscy w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Przygotowali specjalne stanowisko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Radni miejscy w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Przygotowali specjalne stanowisko - Zdjęcie główne

Jan Paweł II | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Radni miejscy będą głosować nad przyjęciem stanowiska "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II". Ma to związek z niedawnym reportażem TVN24.

Reklama

Niedawno pojawił się reportaż TVN24 związany z Janem Pawłem II.

- Jeszcze zanim Karol Wojtyła został papieżem, wiedział o nadużyciach seksualnych w Kościele - wynika z ustaleń reportera "Czarno na białym" TVN24 Marcina Gutowskiego - czytamy na stronie internetowej fakty.tvn24.pl. - Gutowski dotarł też do ludzi, którzy o przestępstwach popełnianych przez duchownych osobiście Wojtyłę informowali, oraz do kościelnych dokumentów potwierdzających jego działania i zaniechania.

W związku z tym Rada Miasta Lublin będzie głosować w trakcie czwartkowej (30 marca) sesji nad stanowiskiem "w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II". Podpisali się pod nim głównie radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, ale również Jadwiga Mach i Zbigniew Jurkowski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) oraz Stanisław Brzozowski (niezrzeszony).

Przypomnieli w nim m.in. o tym, że Karol Wojtyła otrzymał tytuł honorowego obwatelstwa Miasta Lublin i był profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

- Papież Jan Paweł II, Syn Polskiej Ziemi - jak sam o sobie powiedział, jest osobą, która swoim słowem, życiem i działalnością wywarła wielki wpływ na losy Polska i świata. Już jako biskup krakowski zdecydowanie bronił prawdy i człowieka przed zagrożeniem ze strony władzy komunistycznej. Bronił polskiej kultury i tożsamości ukształtowanej w wielowiekowej tradycji chrześcijaństwa. Jako profesor KUL odkrywał przed studentami źródła prawdziwej godności człowieka - mężczyzny i kobiety. Jako Papież Jan Paweł li był niestrudzonym głosicielem pokoju, jedności pomiędzy ludźmi i sprawiedliwości społecznej - czytamy w stanowisku.

Dalej napisao, że Jan Paweł II, jak nikt inny, przyczynił się do upadku muru berlińskiego, komunizmu w Polsce i Europie. Jego osoba i nauka społeczna były inspiracją do powstania Solidarności.

- Rada Miasta Lublin stanowczo potępia szkalowanie dobrego imienia największego z Polaków - papieża Jana Pawła li, realizowane poprzez haniebne ataki, mające zniszczyć autorytet i wypaczyć pamięć o nim, szczególnie w sercach ludzi młodych. To o nich Papież - Polak mówił ,, Wy jesteście nadzieją świata. Jesteście moją nadzieją". Szanując i wcielając w czyn wartości, którym Papież służył całym życiem, przyczyniajmy się do kształtowania naszego społeczeństwa bardziej ludzkim. Twórzmy razem cywilizację miłości w której szanowany jest człowiek, wprowadzany pokój i solidarność pomiędzy ludźmi - czytamy w podsumowaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy