reklama
reklama

Lublin: Można pomóc ratować żaby. Ratusz szykuje akcję

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Można pomóc ratować żaby. Ratusz szykuje akcję - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMiasto robi wiosenną akcję ratowania migrujących płazów w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Wolontariusze pomogą w przenoszeniu tych zwierząt w bezpieczne miejsca.
reklama

-  Wczesna wiosna, to czas wzmożonej migracji płazów do najbliższych zbiorników wodnych. Na drodze ich wędrówki często znajdują się ruchliwe jezdnie, a także kanały czy studzienki, do których wpadają i nie potrafią się wydostać. Aby zminimalizować skalę zjawiska Miasto po raz kolejny organizuje wiosenną akcję ratowania tych niewielkich zwierząt. Zachęcamy mieszkańców Lublina do włączenia się w pomoc przy ich przenoszeniu w bezpieczne miejsca. Apelujemy również do kierowców o zmniejszenie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu zbiorników wodnych - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

To kolejna edycja akcji pomocy migrującym płazom w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. W pasie drogowym ul. Janowskiej i Lipskiej ustawiono płotki naprowadzające, które uniemożliwiają wejście na ruchliwe ulice. - Przemieszczając się wzdłuż barierki wpadają one do pojemnika, skąd przenoszone są do zbiorników wodnych: z ul. Janowskiej do stawów przy ul. Koło, zaś z ul. Lipskiej pod wiadukt kolejowy na ul. Tęczowej - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Osoby chcące pomóc i wziąć udział w akcji, zwłaszcza studenci i członkowie organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, proszone są o kontakt z Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mail: komunalna@lublin.eu. Pracownicy Wydziału udzielą zainteresowanym wszelkich niezbędnych informacji.

W Polsce wszystkie gatunki żab i ropuch są pod ochroną. Są naturalnym wrogiem wielu szkodników. Odżywiają się głównie owadami latającymi, w tym komarami. Uzupełnieniem ich diety są też: stonka, pajęczaki czy chrząszcze i  ślimaki.

Akcja ratowania migrujących płazów potrwa kilka tygodni i uzależniona jest od pogody.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama