Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi Polacy i Ukraińcy dostali miejsce dla siebie. Otwarto "Spilno Lublin"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi Polacy i Ukraińcy dostali miejsce dla siebie. Otwarto "Spilno Lublin" - Zdjęcie główne

Lublin: Młodzi Polacy i Ukraińcy dostali miejsce dla siebie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Oficjalnie rozpoczęło działalność Spilno Lublin, które jest miejscem powstałym z myślą o młodych mieszkańcach miasta z Polski i z Ukrainy.

Reklama

- Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, w Lublinie dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej zadbać o potrzeby osób, które znalazły schronienie w naszym mieście. To przede wszystkim kobiety z dziećmi, grupa szczególnie wymagająca wsparcia, opieki i stworzenia przestrzeni do budowania relacji oraz więzi społecznych. Dzięki współpracy z UNICEF mamy możliwość zaproszenia ukraińskich i polskich dzieci oraz ich opiekunów do wyjątkowego miejsca nauki, zabawy i integracji. Doświadczenie i umiejętności organizacji pozarządowych, którym powierzyliśmy prowadzenie Spilno Lublin, gwarantują powodzenie tej inicjatywy. Jestem przekonany, że takie miejsca jak Spilno pozwolą wszystkim mieszkańcom Lublina czuć się dobrze w naszym mieście - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Samo słowo „spilno” w języku ukraińskim oznacza „wspólnie”. Ten zwrot stał się nazwą nowego miejsca przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie. Miejsce ma zachęcać młodych lublinian każdej narodowości do wspólnej nauki, zabawy i wspierania się. Spilno Lublin wpisuje się w kontekst ogólnopolskiej działalności na rzecz integracji uchodźców prowadzonej przez UNICEF oraz władze samorządowe miast, które stawiają na społeczny potencjał swych mieszkańców.

- UNICEF wspiera władze lokalne w Polsce, czego przykładem jest nasza owocna współpraca z Lublinem, aby pomóc dzieciom, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów z powodu wojny w Ukrainie. W miarę jak ten konflikt się przedłuża, uchodźcze rodziny potrzebują bardziej trwałego wsparcia. Spilno to wyjątkowe miejsce, w którym najbardziej potrzebujące dzieci mogą otrzymać wsparcie oraz szansę na naukę, zabawę i nawiązanie nowych przyjaźni. Bardzo się cieszę, że Lublin jest drugim po Łodzi ośrodkiem miejskim w Polsce, w którym uruchomiono Spilno i nie możemy się doczekać powitania tutaj społeczności tego miasta - mówi Rashed Mustafa, krajowy koordynator Biura Reagowania Kryzysowego UNICEF w Polsce.

Organizatorami wydarzeń w Spilno Lublin są lubelskie organizacje pozarządowe które angażują się w pomoc oosobom potrzebującym wsparcia: Fundacja Sempre a Frente, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides i Fundacja 5Medium. Szeroka oferta programowa Spilno Lublin dotyczy wielu aspektów wsparcia i integracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy