Reklama

Reklama

Lublin: Ukraińscy uczniowie dostali plecaki. Przekazała je znana firma

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ukraińscy uczniowie dostali plecaki. Przekazała je znana firma - Zdjęcie główne

Lublin: Ukraińscy uczniowie dostali plecaki | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Sieć telefonii komórkowej T-Mobile Polska przekazała 2 tys. plecaków szkolnych dla ukraińskich uczniów, którzy w tym roku szkolnym zaczynają naukę w lubelskich szkołach.

Reklama

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, Miasto Lublin pozostaje solidarne z Ukrainą i oferuje pakiet działań pomocowych dla uciekających przed wojną obywateli tego kraju. T-Mobile Polska postanowiło wesprzeć Miasto w działaniach na rzecz lokalnej społeczności ukraińskiej. W kwietniu T-Mobile i Lublin rozpoczęły współpracę. Poza wsparciem w wymiarze udostępnionych usług i dostępu do nowych technologii, tym razem operator postanowił wspomóc ukraińskie dzieci, rozpoczynające nowy rok szkolny i przygotował dla nich 2000 plecaków. Firma sfinansuje też zatrudnienie 2 nauczycieli z Ukrainy. W tym roku szkolnym będą wspomagali ukraińskich uczniów w komunikacji i integracji, co jest niezwykle ważne dla dzieci rozpoczynających naukę w Polsce.

- W początkowej fazie wojny w Ukrainie przybywającym do Lublina uchodźcom niezbędne było zapewnienie bezpiecznego schronienia, wyżywienia, dostępu do opieki zdrowotnej i zabezpieczenie podstawowych potrzeb socjalnych. Aktualnie kluczowe jest podejmowanie działań długofalowych związanych z dalszą integracją obywateli Ukrainy poprzez, m.in. naukę języka polskiego, doradztwo zawodowe i pomoc w znalezieniu pracy, organizację wspólnych wydarzeń, a teraz przede wszystkim edukację dzieci i młodzieży. Cieszę się, że pomimo zmieniającej się sytuacji i nowych wyzwań, możemy liczyć na kolejne wsparcie tak znaczącego partnera jak T-Mobile - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

- W T-Mobile wierzymy, że tylko długofalowe działania pozwalają budować dobrą przyszłość. Dlatego, tak jak obiecaliśmy w kwietniu, będziemy dalej wspierać społeczność ukraińskich uchodźców w Lublinie, aby pomóc im zaadaptować się w nowym środowisku. Wiosną rozpoczęliśmy od wsparcia technologicznego, a teraz skupiamy się głównie na dzieciach, które zaczynają naukę w polskich szkołach. Poza wsparciem dla dzieci, chcieliśmy również dać szansę tym, którzy edukują, dlatego sfinansujemy zatrudnienie dwóch nauczycieli w lubelskich szkołach na cały rok szkolny. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do stworzenia w Lublinie bezpiecznej i przyjaznej dla społeczności ukraińskiej przestrzeni do życia i nauki - powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Do tej pory firma ufundowała też 10 tys. posiłków dla osób przebywających w miejskich punktach noclegowych, przekazała 1000 zestawów dla dzieci, w których znalazły się m.in. pluszaki i akcesoria do malowania oraz zabawy oraz dostarczyła 20 telewizorów z dostępem do internetu. Urządzenia trafiły, m.in. do miejskich punktów noclegowych, całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej, w której przebywają dzieci z Ukrainy czy działających w Lublinie Spynek, czyli ośrodków opieki i edukacji dla najmłodszych.

Poza tym, od pierwszych dni wojny T-Mobile wspiera Ukraińców. Są to działania - od przekazywania bezpłatnych starterów w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, aż po wsparcie organizacji takich jak Czerwony Krzyż czy PCPM. Dodatkowo operator udostępnił bezpłatne, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do Ukrainy, darmowe paczki gigabajtów oraz roaming z obniżonymi stawkami dla klientów indywidualnych i biznesowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy