Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy okolicznych gmin wypowiedzieli się o komunikacji w regionie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy okolicznych gmin wypowiedzieli się o komunikacji w regionie - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy okolicznych gmin wypowiedzieli się o komunikacji w regionie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy okolicznych gmin mogli wypowiedzieć się na temat Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który dotyczy komunikacji w regionie.

Reklama

Na początku października odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. W dyskusji mogli wziąć udział mieszkańcy 22 gmin należących do Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Z kolei do 26 października można było zgłaszać uwagi do dokumentu.

- Do tej pory zrealizowaliśmy dwa etapy konsultacji. Przed nami ostatni, który powinien zakończyć prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. To długofalowy i strategiczny dla komunikacji w regionie dokument, który w kolejnej perspektywie finansowej będzie niezbędny do aplikowania o dotacje unijne dla projektów z zakresu transportu i mobilności. Uwagi do Planu mogą zgłaszać wszystkie osoby zainteresowane – samorządowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy gmin zrzeszonych w ramach Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Właściwe opracowanie dokumentu pozwoli na odpowiednie przygotowanie gmin i powiatów do realizacji wspólnych przedsięwzięć oraz ubiegania się o fundusze - mówił na początku października, Radosław Guz, dyrektor Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej to koncepcja planowania mobilności miejskiej, obejmująca wszystkie zagadnienia związane z komunikacją, czyli transport publiczny, samochodowy, ruch pieszy oraz rowerowy.

- To strategia długoterminowa, nastawiona na zapewnienie dobrego dostępu do celów podróży i usług, zawierająca również plan wdrażania. SUMP ma na celu m.in.: zaproponowanie usprawnienia procesu przemieszczania się w LOM w ramach codziennych podróży mieszkańców, poprzez np. rozwój spójnej infrastruktury rowerowej czy inwestycje w niskoemisyjny i zeroemisyjny transport publiczny. Niezwykle ważne są także kwestie związane z negatywnym oddziaływaniem transportu na środowisko i próbą ograniczenia tego wpływu. Dokument ten ma także przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa drogowego - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Plany Zrównoważonej Mobilności Miejskiej będą jednym z dokumentów wymaganych do aplikowania o dotacje unijne w perspektywie finansowej 2021-2027 dla projektów z zakresu transportu i mobilności dla miast wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych.

Lubelski Obszar Metropolitalny skupia 22 gminy: Bełżyce, Bychawę, Garbów, Głusk, Jabłonną, Jastków, Kamionkę, Konopnicę, Lubartów (Miasto), Lubartów (Gminę), Lublin, Łęczną, Mełgiew, Nałęczów, Niedrzwicę Dużą, Niemce, Piaski, Spiczyn, Strzyżewice, Świdnik, Wojciechów, Wólkę. We współpracę w ramach LOM zaangażowanych jest też 5 powiatów: lubelski, lubartowski, łęczyński, puławski oraz świdnicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy