Reklama

Reklama

Lublin: Miasto z tytułem Samorządowego Lidera Edukacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin po raz 11. otrzymało tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. Wśród nagrodzonych jest też Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, który otrzymał Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości.

Reklama

W trakcie Gali Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw medale Samorządowiec Społecznie Zaangażowany otrzymali Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania. Mariuszowi Banachowi, zastępcy prezydenta Miasta Lublin, za szczególne, osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania nowoczesnej edukacji, przyznano wyróżnienie Mecenas Wiedzy.

- Wyróżnienia przyznane Lublinowi kolejny rok z rzędu dowodzą, jak wysoką jakość ma prowadzona przez nas edukacja. Wydatki na oświatę stanowią rokrocznie najważniejszą pozycję w miejskim budżecie, co znajduje też odzwierciedlenie w realizowanych inwestycjach i projektach. Przyznane medale cieszą tym bardziej, że mierzymy się z niewystarczającą subwencją oświatową i stoimy przed licznymi wyzwaniami związanymi z sytuacją gospodarczą. Wysoki poziom oświaty jest w dalszym ciągu priorytetem naszych działań - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, który w tym roku trafił do Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, przyznawany jest 10 najlepszym szkołom i placówkom oświatowym w Polsce. Wyróżnienie trafia do jednostek ocenianych za najwyższą jakość edukacji, nowoczesny model zarządzania oraz znaczące sukcesy w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

- Ideą Programu Samorządowy Lider Edukacji jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Tytuł stanowi potwierdzenie przestrzegania najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Tegoroczna Gala Finałowa Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrała Ewa Dumkiewicz-Sprawka oraz Jadwiga Mach, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy