Reklama

Reklama

Lublin: Nagrody za kulturę wręczone. Znamy laureatów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Nagrody za kulturę wręczone. Znamy laureatów - Zdjęcie główne

Nagrody za kulturę wręczone. Znamy laureatów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znani są już laureaci przyznawanych co roku Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Odbyła się Gala Kultury, podczas której wręczono statuetki w czterech kategoriach.

Reklama

- Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury są uhonorowaniem i wyrazem wdzięczności dla lubelskich artystów i animatorów oraz wszystkich tych, którzy w sposób szczególny przyczyniają się do tworzenia, upowszechniania, rozwoju i promocji kultury w naszym mieście. Dziękuję za ambitną działalność i tworzenie ciekawych oraz pełnych emocji wydarzeń, które kreują wizerunek Lublina jako miasta otwartego i stanowią o jego wyjątkowości. Gratuluję wszystkim laureatom i życzę dalszych sukcesów artystycznych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Gala Kultury, w trakcie której wręczono nagrody odbyła sie 20 czerwca w Akademicki Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka". 

Nagrodę Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury za 2021 rok otrzymała spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. za znaczący wpływ na jakość oferty kulturalnej Lublina poprzez konsekwentne prowadzenie Polityki Zaangażowania Społecznego Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A., w szczególności za realizację we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” programu wsparcia młodej kultury pn. „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” oraz za wielką przychylność i życzliwość dla lubelskiego środowiska artystycznego.

Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 roku przyznano Agacie Sztorc-Gromaszek za realizację projektu „Galeria Dostępna”, w tym za adaptacje dostępnościowe do trzydziestu dzieł z kolekcji Galerii Labirynt, organizację cyklu szkoleń dostępnościowych i wystawy „Kolekcja dostępna”, a także za przeprowadzenie w ramach projektu „Empaciaki” cyklu warsztatów uwrażliwiających dla przedszkolaków i uczniów szkół ponadpodstawowych oraz za autorski cykl warsztatów rodzinnych „Ćwiczenia z wolności” i uczynienie lubelskiej Galerii Labirynt rozpoznawalnym w kraju i za granicą prekursorem dostępności.

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2021 rok trafiła do Moniki Śliwińskiej za książkę „Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat” uhonorowaną licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym m.in. nominacją do Literackiej Nagrody NIKE i udziałem w ścisłym finale tego konkursu, nominacją do dwudziestu najlepszych dzieł biograficznych 2020 r. w konkursie „Portrety” organizowanym przez miesięcznik „Kraków” i Bibliotekę Kraków, Kryształową Kartą Polskiego Reportażu za najlepszą książkę reporterską 2020 r., Nagrodą „Gwiazda Szafirowej” za działalność związaną z propagowaniem dzieła i postaci Stanisława Wyspiańskiego,

Nagrodę Miasta Lublin za Całokształt Działalności wręczono Grzegorzowi Linkowskiemu za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości filmowej, wieloletnią pracę na rzecz rozwoju polskiej kinematografii, wspieranie młodych filmowców, bogaty dorobek twórczy w zakresie filmu dokumentalnego, w szczególności za filmy dotyczące najważniejszych postaci i wydarzeń historycznych Lublina, oddające ducha prawdziwej tożsamości miasta, realizację wielu przedsięwzięć artystycznych i wielokulturowych oraz za pomysł i organizację legendarnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Rozstaje Europy”.

Poza tymi najważniejszymi nagrodami, wręczonoakże nagrody okolicznościowe, Medale Prezydenta Miasta Lublin oraz Medale „Zasłużony dla Lublina”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy