Reklama

Reklama

Lublin: Miasto rozdaje pieniądze działkowcom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto rozdaje pieniądze działkowcom - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 20 Rodzinnych Ogrodów Działkowych dostanie wsparcie finansowe ze strony Miasta. Środki w łącznej kwocie 670 tys. zł przeznaczone będą głównie na remonty ogrodzeń, wodociągów i elektryfikację.

Reklama

- W ramach konkursu na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych otrzymaliśmy niemal 30 wniosków, z których większość dotyczy odnowienia ogrodzeń oraz innej infrastruktury. Popularne ROD-y, to miejsca rekreacji i rozwijania pasji, a także spotkań rodzinnych, łączących wszystkie pokolenia Lublinian, dlatego w tym roku wesprzemy także remont placu zabaw. Liczymy, że prace wykonane dzięki naszemu zaangażowaniu, przyczynią się do wzrostu jakości aktywnego wypoczynku na zielonych terenach ogrodów - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Spośród 27 wniosków zgłoszonych do trzeciego konkursu dotacyjnego dla lubelskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, komisja konkursowa wyłoniła te, które otrzymają wsparcie.

- Rozpatrując wnioski dokonano podziału tematycznego projektów i w ramach środków będących do dyspozycji wskazano te, które w ocenie działkowców są najpilniejsze do realizacji. Środki, w łącznej wysokości 670 tys. zł, zostaną przeznaczone na elektryfikację, remont ogrodzeń, modernizację sieci wodociągowej oraz drobne remonty domów działkowca - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W ramach pierwszej edycji konkursu, w latach 2020-2021, wykonano prace o łącznej wartości około 2 mln zł. W 2022 roku Miasto Lublin kwotą 500 tys. zł dofinansowało 11 wniosków złożonych przez lubelskie ROD-y.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy