reklama
reklama

Lublin: Miasto rozda stypendia biznesowe studentom

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Miasto rozda stypendia biznesowe studentom - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaRusza rekrutacja do kolejnej edycji programu „Stypendia biznesowe”. Oprócz gratyfikacji pieniężnej w postaci stypendium, na studentki i studentów lubelskich uczelni czeka szansa na współpracę z przedsiębiorstwami, sprawdzenie się w roli Ambasadora danej firmy na uczelni, a także możliwość odbycia praktyki u Fundatora stypendium.
reklama

- Dzięki wspólnej inicjatywie samorządu, przedstawicieli biznesu i uczelni realizujemy kolejną edycję programu stypendialnego skierowanego do lubelskich studentek i studentów. Jego celem jest wsparcie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych młodych ludzi, zachęcenie ich do pozostania na lubelskim rynku pracy po zakończeniu studiów, a także budowanie wśród studiujących pozytywnego wizerunku lubelskich firm. Serdecznie zachęcam lubelską młodzież do aplikowania do programu - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Program „Stypendia biznesowe” powstał, jako wspólny projekt przedstawicieli samorządu, biznesu i lubelskich uczelni. Realizuje on w praktyce zapisy „Strategii Kultury Lublin 2030+”, która ma podkreślać znaczenie współpracy międzysektorowej oraz działań służących rozwojowi kreatywności.

reklama

- Program jest odpowiedzią na zainteresowanie biznesu wspieraniem studentek i studentów lubelskich uczelni, a jednocześnie daje studiującym możliwość współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami. Jego celem jest umożliwienie rozwoju najzdolniejszym młodym osobom wyróżniającym się co najmniej dobrymi wynikami w nauce, dążącym do zdobywania nowych kwalifikacji poza uczelnią oraz aktywnie zaangażowanym w działalność organizacji studenckich. Dzięki tej inicjatywie studentki i studenci będą mieli szansę sprawdzić się u boku profesjonalistów, a także wykazać się kreatywnością podczas praktyk oferowanych przez Fundatorów stypendiów czy w czasie pełnienia funkcji Ambasadora firmy na uczelni - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W tegorocznej edycji programu do zdobycia są stypendia o łącznej wartości 72 tys. zł. Warunkiem do ubiegania się o to wsparcie jest uzyskanie średniej ocen za dwa ostatnie semestry nie niższej niż 4,00 oraz potwierdzone doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich oraz kołach naukowych. Aby dotrzeć do najlepszych oraz dobrze dopasowanych do profilu firmy studentek i studentów, każdy partner programu określa indywidualne kryteria wyboru oraz zobowiązania kandydatów wobec przedsiębiorstwa, jako Fundatora stypendium. Informacje te umieszczone są w Regulaminach poszczególnych partnerów.

reklama

CZYTAJ TAKŻE: Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko zostanie wydłużone. To zasługa studentów Politechniki Lubelskiej

Stypendia biznesowe przyznawane są na 8 miesięcy. Nabór do tegorocznej edycji programu trwa do 27 października 2024 r. Fundatorami stypendiów są: Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Fundacja Grupy Aliplast, Medisept Sp. z o.o, Orange Polska oraz Polskie Zakłady Zbożowe Lubella GMW Sp. z o.o. Partnerami uczelnianymi w tym roku są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama